Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















+7
DeeZg
juli
Dragec07
lavica
sju_rod
Borris
Giga
11 posters

    Danas sam skuhala ....


    Giga
    Moped
    Moped


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Giga 20/10/2009, 14:10

    Poriluk Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_cheers

    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 20/10/2009, 16:17

    krpice sa zeljem i hrenovke Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_cheers mrak klopa to je kuhal Boris,ja se bavim glupim sizifovim poslovima (čiščenje, pranje prozora, forangi i ostali glupi kućanski poslovi), čuj Lavica kaj ti je to krautflekrle malo sam pozabila taj agramerski govor Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_redface .

    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 20/10/2009, 19:18

    Evo , Julija piše prek mene a Lavicu su očigledno šupile gljive......još uvjek nepoznate .. Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_lol

    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 20/10/2009, 20:48

    Juli, pa isto kaj i krpice sa zeljem, samo neznam kak se to piše, moja baka je tak nekak rekla krautflekrli ili krauzvekle.Kaj ja znam ona je govorila iskrivljenu mješavinu talijanskog i njemačkog. Ni rođeni talijan ni njemac je nisu razmeli. A ja sam s njom odrasla.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by sju_rod 20/10/2009, 21:07

    ko tu više kaj jede ima kaj na horvackom ili bum stalno slušal krbuzaločž pa ešlčras ili baš su fini jokstrecuksi .... Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_pale zlo mi je....
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 20/10/2009, 21:44

    lavica je napisao/la:Zato ja danas kuham krautflekrle (ili kak se već piše). I to jedan ogromni lonac, jer .......


    E za ovo sam morao ići na stranice Matice hrvatske (www.matica.hr), pa su me prosvijetlili ne samo za ovu klopu koju obožavam već i za masu drugih stvari....
    Citat:
    Zatim su tu blažene krautflekrle (krpice s kupusom), koje svi hvala Bogu vole, jeftine i brzo gotove. Doduše, treba uprijeti mijeseći, valjajući i režući to žilavo, elastično tijesto, no nekoć domaćicama nije padalo na pamet kuhati gotovo (kupovno) tijesto. Raznih fleklica (rezanih nožem ili radlom — kotačićem — da imaju cifrast rub) uvijek se u kući našlo, jer se i brašno kupovalo na vreće, a ne kilu po kilu. Za juhu se, osim tankih rezanaca i netom opisanih većih i manjih fleklica, ribala tarana (tur. tarhana od perz. terhwane), osušeno tijesto u obliku zrnaca, a ukuhavale su se i noklice (njem. Nocke, žličnjak, valjušak) od brašna i jaja te griznokrle (njem. Gries, krupica, griz). Ugađanje ukućanima i mjesečnoj gebiri (novac koji je dobila za kućanstvo) donijelo bi na stol — uz izraze odobravanja — drhtave šnenokle (njem. Schnee, snijeg), žličnjake od tučenih bjelanaca koji su plivali u žutom moru kreme od vanilije
    Dobar tek....
    juli
    juli
    Biciklist
    Biciklist


    Registration date : 12.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by juli 20/10/2009, 22:12

    Ah Dragec ne vole ih svi naša ih Diana nemre smisliti kad su na repertoaru za ručak ona je "jela" u Vipu i čeka priliku da mazne neki sendvič, a Deni ih na silu pojede kad smo doma jer si nemre zeti sendviče (bi ga stari vubil "za kaj ja kuham, da se jedu sendviči") no zato meni više ostane tak da imam i super večeru, a Boris mam zdinsta više zelja pa si naredi za drugi dan bažul sa prisiljenim zeljem. Isto tak ne voliju šnenokrle pa kad delamo majonezu i ostane nam više bjelanjaka Boris i ja se ubijemo u njima.
    juli
    juli
    Biciklist
    Biciklist


    Registration date : 12.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by juli 20/10/2009, 22:16

    Sva sreča kaj Slavica nejde na forum, sam se izadala za večeru bi morala jesti herbač, a ne krpice sa zeljem. Rudi bum te Danas sam skuhala .... - Page 3 465870 ak me izdaš i ona buš ti vikal Danas sam skuhala .... - Page 3 686977 .
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 21/10/2009, 00:48

    Tko izda ... ZNA SE....
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 21/10/2009, 09:55

    pazi sad. pišem hrvatski i to nekaj grozno, ali danas je to na jelovniku.
    Rižoto od sojinih komadića.
    Sva sreća kaj imamo doma dvadesetak začina, pa bu valjda nekaj ispalo.
    Možda bi bio bolji herbač.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 21/10/2009, 12:02

    SOJA???? Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 686977 Danas sam skuhala .... - Page 3 686977 Danas sam skuhala .... - Page 3 55319
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 21/10/2009, 12:27

    Zato bum ja danas skuhal finu picekovu juhicu i spohal piceka sa prilogom u vidu rizi-bizija i zelene šalate.... Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_cheers Danas sam skuhala .... - Page 3 390197
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 21/10/2009, 16:41

    Danas tretman povrćem: cvjetača, brokula, kupusići i jedna tikvica - u turbo pekaću, lešo. Nakon ovog mi ni gore spomenuta soja ne izgleda tako loše.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 21/10/2009, 18:02

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Affraid Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_eek Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_eek Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_eek Danas sam skuhala .... - Page 3 Kopfschuettel Danas sam skuhala .... - Page 3 Kopfschuettel Danas sam skuhala .... - Page 3 Confused Drageeecccc??????
    Giga
    Giga
    Moped
    Moped


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Giga 21/10/2009, 18:31

    Dana sje definitivno Dragec zvlekel najkraču šibicu, jao ljudi pa kakav je to ručak kam prasica bar malo nogu ne umoči
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by sju_rod 21/10/2009, 20:27

    ja bum vam rekel sve je to za jesti i fino kaj god ste napisali(bože kaj sam tak gladan) a kaj se tiče krpica sa zeljem,draga moja Juli ja ih obožavam,jedino kaj si ih ja fest popaprim i onda se gutim u njima,mljac... Danas sam skuhala .... - Page 3 Fresse
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 21/10/2009, 22:15

    Za sve vas kaj puno kuhate, nedaj Bože, ak se spečete, evo metode koju uče i vatrogasci tijekom obuke:
    Kad dođe do opekotina, kolika god da je njihova površina, prva pomoć se sastoji u tome da se oštećena zona stavi pod mlaz hladne vode sve dok se temperatura ne smanji i prestanu gorjeti slojevi kože, a zatim se opekotina premaže bjelanjkom.
    Jedna osoba je opekla veći dio ruke vrelom vodom. Usprkos bolu, stavila je ruku pod mlaz hladne vode a zatim uzela dva bjelanjka, malo ih umutila i u njih zaronila ruku. Ruka je bila toliko izgorjela da kad ju je premazala bjelanjkom, koža se osušila a od bjelanjka se napravila neka vrsta opne. Ta osoba je znala da je bjelanjak prirodni kolagen i nastavila je najmanje sat vremena premazivati ruku bjelanjkom. Poslije podne više nije osjećala bol a sutradan je ostalo samo crvenilo na mjestu opekotine. Bojala se da će joj ostati ružan ožiljak, ali na njeno veliko iznenađenje, desetak dana kasnije, nije više bilo ni traga opekotine, ćak je koža povratila svoju prvobitnu boju.
    Opećena koža se potpuno regenerirala zahvaljujući kolagenu sadržanom u bjelanjku, koje je ustvari placenta puna vitamina.


    Zadnja promjena: Dragec07; 21/10/2009, 22:23; ukupno mijenjano 1 put.
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 21/10/2009, 22:22

    Je ... priznajem, dobil sam ovaj savjet izravno iz „Koke“ Varaždin ... J



    Ali savjet je super: „
    Usprkos bolu, stavila je ruku pod mlaz hladne vode a zatim uzela dva bjelanjka, malo ih umutila ...„.



    Već vidim Juliju kak pažljivo odvaja bjelanjak od žutanjka, vadi i priprema mikser, te dobro zamućuje bjelanjke, naravno sve to dok Boris gori ispred kuće.....
    DeeZg
    DeeZg
    Roler
    Roler


    Registration date : 11.09.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by DeeZg 21/10/2009, 22:27

    Dragec nasmijala sam se do suza!!!! Danas sam skuhala .... - Page 3 Lol
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Dragec07 21/10/2009, 22:38

    DeeZg je napisao/la:Dragec nasmijala sam se do suza!!!! Danas sam skuhala .... - Page 3 Lol
    Čekaj samo dok starci ovo pročitaju, dobit ću kućni pritvor taj čas......
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 22/10/2009, 00:35

    Neznam zakaj bi JA goril ispred kuče?????? Može gorit jedino Juli kad ju polijem z benzinom....a to nebi definitivno napravil u kuči.... Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_lol A neznam ni zakaj bi u tom slučaju pripremal bjelanjke????
    juli
    juli
    Biciklist
    Biciklist


    Registration date : 12.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by juli 22/10/2009, 07:22

    Eto on ne zna zakaj bi on goril ispred kuće a tu stalno pripoveda skuhal sam ovo pa skuhal sam ono, a Dragec je samo pričal o opekotinama kaj se događaju u kuhinji, ali da se nadovežem kaj nebi bilo bolje stučene bjelanjke skuhati u kremi za šnenokrle Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_lol , pa šteta ih upropastiti za mazanje Borisa, pa kaj ak mu ostaneju ožiljki od opekotina pa već ima dost leta da izgled više nije na prvom mjestu.No sad se itak više ne speče kad ima nove okice, do prije neki dan skoro svaki put kad bi pohal meseko bi skup sa šniclom porinul i prsteke v vruče ulje i sam se iz kuhinje čulo pas mater i mreni.
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 22/10/2009, 10:41

    Brže i jednostavnije je opekotinu ili ranu isprati hladnom vodom i staviti najobičniji šečer. Kako naše tijelo sve kaj pojedemo prvo pretvori u jednostavne šećere pa onda upotrijebi, ovako stanice rane dobijaju direktnu hranu. Ako se to radi redoviti svakoh par sati, rana cijelo vrijeme lagano sluzi izbacujući sve ono što se u njoj našlo, a tamo ne treba biti. Ne nastaje krasta, jer se rana popunjava iznutra i ne ostaje ožiljak. Imam puno vlastitih i obiteljskih primjera, a najupećatljiviji je da je moj ginekolig konstatirao da nikada u životu nije vidio dako mekani ožiljak od poroda. (muški, pitajte žene).
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by sju_rod 22/10/2009, 19:51

    joj kaj ja to čujem,okej zeka je u redu ali da vam velim sad ozbiljno da nebi neko nedaj bože to što ste vi napisali shvatil doslovno,ni u kom slučaju se opečeno mjesto nesmije tretirat hladnom vodom,pitajte doktore pa bute vidli da je tak,bolje ničim nego hladnom vodom,tj. uopče vodom ni hladnom ni toplom......
    Giga
    Giga
    Moped
    Moped


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Giga 22/10/2009, 20:13

    u ovom slučaju se slažem s Lavicom: mrzla voda i šećer
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 22/10/2009, 22:38

    Rudi bum ti pokazala ožiljak na ruci gdje mi je pao poklopac od peči na drva i ugljen. Nastala je rana iz koje nije iscurila niti kap krvi jer se meso speklo do kosti. Stavila sam grudu snijega na to i poslije šečer. Voda ili snjijeg ili smrznuta vrećica povrća ili bilo što hladno.
    juli
    juli
    Biciklist
    Biciklist


    Registration date : 12.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by juli 23/10/2009, 12:52

    danas ja kuham i to špinateka sa pire krupirom i pečenim jajcima na oko.(a može i klobasa v čelo).Kak smo prvi niš mesa petak postni dan.
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 23/10/2009, 21:27

    Još jučer je Yzzy smešal meksičku mješavinu,bob i ostatak riže od srijede i pitam se kak smo još živi. Opće neznam kak bi rekla da se to zove. A to smo i danas jeli.
    Fala Bogu sutra jedem u Solidumu.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 23/10/2009, 22:06

    Dakle ti si stvarno odlučila šokirat svoj organizam.....Da nisi počela s djetom????
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Borris 27/10/2009, 01:00

    EEEEEE da samo znate kaj bum danas skuhallll.....Kupil sam jučer jako lepu blitvu i krumpir a doma imam češnjaka, friškog peršina, maslinovog ulja i par lepih velkih skuša......i grančicu ružmarina za mazat ribu....a ko ne voli ribu dobil bu blitvu s krumpirom i pohane osliće... Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_lol
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 27/10/2009, 07:43

    Da nešto kao ono jabuke, dijeta ...
    Sinoć sam spekla tak fine kakaošnite i posipala sa štaubšećrom.mmmmmmmmmmm, i kakao.
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by lavica 27/10/2009, 20:51

    Yzzy mas je danas nahranio sekelim i žgancima, a ja sam se navečr sjetila lagane večerice. Tost, ali sa sirom i sitno nasjeckanim špekićem. Onak fino zapečeno u pravom tosteru.
    Darko
    Darko
    Roler
    Roler


    Registration date : 02.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Darko 27/10/2009, 21:05

    lavica je napisao/la:Yzzy mas je danas nahranio sekelim i žgancima, a ja sam se navečr sjetila lagane večerice. Tost, ali sa sirom i sitno nasjeckanim špekićem. Onak fino zapečeno u pravom tosteru.

    hm....od takvih laganih večerica sam nabubal skoro 120 kg Danas sam skuhala .... - Page 3 Icon_rolleyes
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by sju_rod 27/10/2009, 23:13

    navečer treba popiti herbalajfček sve bu vredu (jes da buš ostal gladan ali buš mogel reči da nemaš viška kila)....ha,ha,ha.......

    Sponsored content


    Danas sam skuhala .... - Page 3 Empty Re: Danas sam skuhala ....

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 10/5/2024, 03:52.