Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















    KAWASAKI VERSYS

    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

      KAWASAKI   VERSYS Empty KAWASAKI VERSYS

    Postaj by sju_rod 10/10/2010, 11:40

    Zamišljen kao neizravni nasljednik legendarnog modela KLE 500, Versys je po uzoru na njega zadržao kvalitete koje se tiču povoljne cijene i univerzalne primjene,dok je u svim ostalim aspektima otišao toliko visoko da ga njegov prethodnik ne može uhvatiti ni teleskopom.Mogli bi reči da je Versys u svemu bolji osim u naj važnijem za Kawasaki a to je tržišni uspjeh.Taj dio je sasvim podbacio.Kontraverzan dizajn očito nije za svačije oko,no Versys se nakon tri godine kao u bajci o ružnom pačetu premetnuo u lijepog labuda.Novi model je ipak manje razigran od prošlog modela pa se može reči,gotovo isti a ipak toliko ljepši,Plastični dijelovi motocikla su nanovo oblikovani i cijelom motoru daju umjesto nježnog,agresivni dojam.Bilo kako bilo,novi je Versys mehanički gotovo isti dosadašnjem.Uspravan položaj tijela i suzdržane težine,omogučuju lagane ulaske u nagib i brze promjene smjera pri čemu je u oštrim zavojima okretniji od kakvog nakeda ili sportskog motocikla.Sam je agregat izvedenica onog iz modela ER-6n i ER-6f.Pa ipak sa 61 NM pri 6800 okr/min krije se iznimno linearno razvijanje snage čak i uglađenije od onog u ER-6.Sve vrline takvog agregata ali i ostale prednosti Versysa kao što su okretnost,lakoča manevriranja u mjestu,udoban ovjes i u gradskoj vožnji kao i na otvorenoj cesti jedan je od boljih odabira za svakodnevnu uporabu jer se radi o motociklu koji je podjednako zahvalan za sve aspekte vožnje.  KAWASAKI   VERSYS 1BE9340F-A87D-4F40-B495-EFCFD320BF4F_thumb  KAWASAKI   VERSYS 12557AD3-D9C5-5840-8D19-B12DB0D2A840_thumb  KAWASAKI   VERSYS D6BE1151-CB82-494F-B83A-641D1E8F08CB_thumb  KAWASAKI   VERSYS AF01B6F3-88CC-2C49-9ADD-2CBB5639197B_thumb

      KAWASAKI   VERSYS 2A937CC4-3192-AE4D-8509-3FE91D1FE604_thumb  KAWASAKI   VERSYS 0B651D2A-E2B2-0548-A279-1B92109E88C1_thumb

    MOTOR-redni,dva cilindra,četverotaktni
    RAZVOD-2 bregaste u glavi,4 ventila po cilindru
    GUME-120/70-17, 160/60-17
    KOČNICE-naprijed dvostruki disk 300 mm,straga disk 220 mm
    SNAGA-64 KS pri 8000 okr/min
    OKRETNI MOMENT-61 NM pri 6800 okr/min
    CIJENA-59 227 kn
    MOJ KOMENTAR-Kad bi čitajuči prvu rečenicu uzel to zdravo za gotovo ispalo bi da je KLE obično smeče,naravno da nije tak ali nije ni daleko od istine jer tehnologija je ipak otišla ogromnim koracima napred.Vjerovatno je možda i subjektivno mišljenje testnog vozača i novinara koji se nadopunjuje rečenicom u tekstu i poručuje vozačima Kawasakija Z-750 ; nemojte se začuditi kada vam u nekom oštrom zavoju vozač Versysa nabije rogove..........Vjerujem da su u Kawasakiju napravili dobar posao i da je Versys odličan motor ali me malo hvalospjevi potsječaju na sadašnje vozača KLE-a koji tvrde da nema boljeg motora od njihovih,tak da mislim da je ovaj članak o novom Versysu pisao neki takav "šovinistički" novinar jer još ni u jednom testu nisu tak nahvalili motor kao u ovom.Ma i KLE i novi Versys su odlični motori,inače je moja filozofija da nema loših motora, ali moram iskreno reči da ih ja nebi u garaži jer ima puno boljih motora za iste ili slične eure ili kune kak vam drago.







    (Powered by frubar.net)

      Sada je: 10/5/2024, 15:59.