Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















3 posters

    SUZUKI

    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    SUZUKI Empty SUZUKI

    Postaj by mg750ie 4/1/2012, 11:20

    današnje tiskovine javljaju da SUZUKI otvara tvornicu motora u Indoneziji, pa sad ti reci da furaš motorić iz Japana, a ono made in - king-kong, tavan, indonezija itd..

    baš mi je krivo, zakaj Japanski motori nisu japanski, Europski tj Talijanski - talijanski, Švapski- švapski, amerikanski-amerikanski, ne kupujeju ih kinezi i sve bu prešlo vu vražju mater itd..
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    SUZUKI Empty Re: SUZUKI

    Postaj by Brzi 4/1/2012, 21:07

    Nažalost to je ta globalizacija Rolling Eyes više za ništa nisi siguran odakle je! Jedino možeš saznati gdje je nešta sastavljano a odakle su pojedini dijelovi to je već sasvim druga priča.

    Znaš li npr. da u Italiji odbrizgaju one kutijice (jaja) i igračke, sve to lijepo šleperima odvezu u Bugarsku gdje radnici to kompletiraju i farbaju fiburice i lijepo pakiraju u jaja i onda opet vrate u Italiju gdje to završi u kinder jaju da bi se u kompletu prodalo kao "Made in Italy" ! No
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    SUZUKI Empty Re: SUZUKI

    Postaj by Dragec07 5/1/2012, 02:05

    Jel to netko čitao knjigu "No logo" Naomi Klein, pa ga malo potaklo na razmišljanje o ovoj vječnoj temi i posljedicama globalističke ekonomije u devedesetim godinama prošlog stoljeća.

    Uostalom mi svi kupujemo ime, brand, logo, zaštitni znak kvalitete i slične marketinške gluposti, a što se iza toga krije više ne znaju ni sami proizvođači.

    I naravno, niti švapski auti nisu više švapski, ni talijanski talijanski jer to više nitko ne bi ni znao objasniti što to znači.

    Pa sva su vozila prepuna elektronike i mehanike koja se proizvodi širom svijeta, a onda se sve to negdje prikupi i sklopi i ..... eto čiji smo proizvod kupili.

    Kako rade velike tvrtke i jesu li njihovi manageri tigrovi koji se beskrupolozno bore za tržište? Što čine i što su sposobne učiniti velike korporacije da bi kupovali njihove proizvode? Gdje Nike proizvodi svoje tenisice i živi li Adidas od jeftine radne snage? Na ove, ali i druge odgovore autorice knjige Naomi Klain pokušala je odgovoriti, ulažući dosta vremena u istraživanje i potkrepljujući to konkretnim dokazima.

    Tako je autorica, kao vrijedna novinarka obišla sva mjesta u kojima su radnici obespravljeni, a prikazala ih je u knjizi.

    Kako je Hrvatska valjda idealno mjesto za istraživanje pomanjkanja radničkih prava, šteta što autorica nije svratila i do nas, ali pohvalno je svakako što nam je knjiga izašla i na hrvatskom.

    Da imamo što čitati sad kad konačno zahladi i motore opet spremite u garaže....
    A naravno, pobrinuo sam se da imate što i slušati i gledati:


    Sponsored content


    SUZUKI Empty Re: SUZUKI

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 10/5/2024, 02:45.