Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    sprej za lanac.......

    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    sprej za lanac....... Empty sprej za lanac.......

    Postaj by sju_rod 5/9/2010, 19:39

    neki dan svratim do Viktorovog dućana u Tomislavovoj ulici ( Honda) da pitam imaju li one grijače za koljena i imaju,super velim ja i kupim te grijače za prihvatljivih 170 kn ( u apriliji 280 kn) ali kad sam več tam pitam za sprej za lanac i veli lijepa prodavačica da ima od silkolena 80 kn.Pitam kakav je,dali šprica ? ma kakvi veli ona,super je i Viktor ga koristi (koja preporuka).Naravno uzmem jer doma više nemam pa eto............... Danas lijepo operem motor,operem lanac (naftom,znam da nije naj pametnije ali................) i odfuramo se Slavica i ja do Prečkog do moje stare ali i da zgrijem lanac da ga podmažem.Neznam kak vi ali ja ga obično podmazujem da ga metnem na nogar zapalim ubacim u prvu i lagano špricam.Prvo to uopče nejde van ko sprej,dakle u magli,nego ko da sa šlaufom špricaš po vrtu.Jao,velim pa to je katastrofa.No dobro za jedno dve vure bu se to upilo pa bu valjda dobro.Nakon TRI sata krenemo mi doma i sa laganom vožnjom,ponavljam laganom,nisam se nateraval,dođemo do doma.Plače mi se i sad,kad sam videl zadnju felgu,crnu ko da sam je pofarbal u crno,vilica pošpricana,sve okolo,katastrofa,došlo mi je da se rasplačem,motor mi je bil čist ko suza a sad ko da sam se vozil po ulju i masti.Tak da vam velim NE KUPUJTE SILKOLENE CHAIN LUBE jer je to kurac a ne sprej.eto to je moje iskustvo stim sprejem.Do sad sam koristil Motulov sprej i nisam imal nikakvih problema,neznam kaj mi je došlo.............................
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by mg750ie 6/9/2010, 09:10

    kupite motor s kardanom
    wumy
    wumy
    Pjesak
    Pjesak


    Registration date : 21.05.2011

    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by wumy 23/5/2011, 15:46

    sju_rod je napisao/la:lijepa prodavačica da ima od silkolena 80 kn.Pitam kakav je,dali šprica ? ma kakvi veli ona,super je i Viktor ga koristi (koja preporuka).Naravno uzmem jer doma više nemam pa eto............... Danas lijepo operem motor,operem lanac (naftom,znam da nije naj pametnije ali................) i odfuramo se Slavica i ja do Prečkog do moje stare ali i da zgrijem lanac da ga podmažem.Neznam kak vi ali ja ga obično podmazujem da ga metnem na nogar zapalim ubacim u prvu i lagano špricam......
    ...Do sad sam koristil Motulov sprej i nisam imal nikakvih problema,neznam kaj mi je došlo.............................

    Znam da je post od puno prije, ali evo koja od mene vezano na tu vrlo bitnu temu oko održavanja lanca Cool

    Lijepa prodavačica je Ida i Vikijeva dama je, istina je da on koristi Silkolen, ali isto tak on svoje motore upotrebljava u sasvim druge svrhe nego mi.

    Bitno kod lanca je bar ga jedanput godišnje dobro oprati ... moj glas ide za preporučena sredstva za takve stvari. Znam da su skuplja, ali to koliko bi ga upotrijebili neće nam toliko izvrnuti đepove koliko ćemo sačuvati lanac i njegove dijelove.
    Isto tak kak si ti opisao način na koji špricaš lanac je onak kak svi većinom to i radimo .... da ga špricamo dok se kotač sam okreće. ALI TO JE POGREŠNO!
    Na takan način sprej ne ulazi dovoljno kvalitetno kako bi trebao. Ovdje govorim o vrlo minimalnim razlikama, ali opet bitnim za produženi vijek trajanja lanca.
    Onak kak ja špricam lanac je da ga stavim na štender i lagano sa zadnje strane lančanika posprejam lijevi i desni utor lanca i lagano rukom pomaknem gumu i opet ponovim isti postupak sve dok ne napravim cijeli krug.
    Na taj način sprej uđe točno tamo gdje je najpotregniji bez bespotrebnog rapršivanja po cijelom lancu.

    Isto tako od proizvođača,. neznam jeste li znali, ali Šepić je postao uvoznik S100 palete proizvoda. Inače sam to do sada nabavljao samo u Grazu.
    Sprej za lanac S100 Weisses Kattenspray od 400ml košta 125 kuna. Na Motorrad testu je bio apsolutni pobjednik čak i ispred provjerenog Motula.
    Isto tak topla preporuka od mene ide za sredstvo za čišćenje motocikla S100 Mottorrad Total Reiniger 1000ml koji je idealan za velika čišćenja i pranja motocikla ...... pogotovo nakon zimskog perioda, Cijena mu je 125 kuna i uključena je i spužvica u kutiji.

    Jebiga ponekad bi bilo pametno izdovjiti koju kunu više da bi dali najbolje limenim ljubimcima kako bi nam mogli vratiti istom mjerom.

    Ono kaj ja prakticiram recimo u slučaju spreja za veliko pranje i čišćenje motora je da sa frendom po pola platimo to sredstvo pošto je dovoljno za pranje dva veća motora i na taj način smanjimmo troškove, a dali smo najviše kaj smo mogli oko održavanja Cool
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by Dragec07 23/5/2011, 21:16

    Da je Trešnjevka centar svih znanja to bi svi trebali znati. Dakle, u centru svih znanja navedeni su mi sprej preporučili i prodali za podmazivanje lanca na mom biciklu. I odličan je. I bicikl, i lanac i sprej. Garantiram da na biciklu nisam primijetio nikakvih tragova na felgi. i imam još pola bočicce u garaži, za vlastite potrebe isključivo, ne posuđujem, ne polanjam, ne..... Ja svake godine redovno 2 puta pripremim za početak i kraj sezone.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by sju_rod 23/5/2011, 23:59

    Wumy,potpuno si u pravu i za špricanje i za ovaj sprej jer sam i ja pročital da je najbolji samo velim ti da sam do sad imal motulov sprej i znal sam ga DOBRO nasaftati i naravno ostaviti da se upije i nikad nisam imal problema čak i sa onim od valvolina bijelim kojeg sam upotrebljaval na banditu jer je bil srebrni pa bijeli lanac nekak je pasalo ali ti si u pravu trebalo bi polako okretati kotač i podmazivati ali hmm,ljenost valjda ovak je brže gotovo a nije loše.Inače ja znam da mu je "ta mačka" žena jer znam i njega (Viktora-Vikija) jer sam stanoval u Prečkom tak da se baš znamo ali sam tak napisal post jer je pretpostavka da ga drugi ljudi neznaju i na kraju samo sam htel reči kaj taj sprej dela pa da onaj koji si hoće kupiti neki sprej ima na neki način orijentir a na svakom je da kupi kaj hoče....
    wumy
    wumy
    Pjesak
    Pjesak


    Registration date : 21.05.2011

    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by wumy 24/5/2011, 11:59

    Tak je Sju .... svi smo mi ponekad malo lijeni ... pa i ja sam tako jako dugo špricao lanac kad bi se kotač okretao dok je u prvoj brzini Wink
    Bio sam ja upoterbljavao i Castrol sprej za lanac pa je bio okej, osim kaj sam ga morao češće špricati, ali nije bacao po kotaču.
    Za ovaj S100 samo riječi pohvale, evo već 3 špricanja i pokazao se odličan.
    Sad znate da ga ima kod Šepića za kupiti pa ko voli nek izvoli Cool

    Sponsored content


    sprej za lanac....... Empty Re: sprej za lanac.......

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 10/5/2024, 14:40.