Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















3 posters

    lanac...?????

    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty lanac...?????

    Postaj by sju_rod 8/4/2019, 20:51

    još uvijek nisam našel ko bi mi zamjenil lanac i ko ima alat za zakivanje a ne ČEKIĆ jer čekič imam i ja.....brzo neki prijedlog molim.....
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Brzi 8/4/2019, 23:23

    Pa trebao bi bilo koji Moto servis imat takav alat. Jesi nazvao kojega?
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 9/4/2019, 16:35

    naravno....Novema krajem 5 mjeseca,ko da se naručujem za magnetnu,tu blizu mene veli mi tip nek mu motor ostavim u jutro i popodne da dođem po njega i još veli: dal sam skinul plastike?....ja ga pitam u čudu kakve plastike a on mene:ma ne,ne....sve u redu......sorry reko ništa od posla...pa oni pojma nemaju kaj treba delati....drugi servis tu blizu mene,videl sam ga u prolazu,zaletim se direktno tam,frajeri rade samo bemveje...ja mu velim pa lanac je za sve isti,on meni veli da za neke je ali za njega ne i da radi samo benđole i tak sam ostal sam i u neznanju....dođe mi da idem sam zamjenit ali mi je žal da lupam s čekičem po novom didovom zlatnom lancu....još ga mogu i sjebat i kaj sam onda?.....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Borris 9/4/2019, 19:07

    ak znaš kaj delaš ni čekiču niš ne fali.....al me stvarno čudi da nema servisa koji bi to napravil....naravno odmah , jer je to posel ak kilaviš od max pol sata....
    si pital Viktora , Taubija ...nemrem se sad nekog setit....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Borris 9/4/2019, 19:08

    sad sam se setil  ! Dorijan u Planinskoj.
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Brzi 9/4/2019, 20:54

    A da pitaš:  http://www.motobencony.com/katalog 
     To je dučan ali koliko znam dečki nekaj i servisiraju. Probaj nazvat i Markeza u Sv Nedjelji. Znaš da ih je Dragec hvalio a i ja sam jednom štelao ventile na ZR-u tam i dečki su sve super odradili i čak mi je slikao španer i lanac da mi pokaže stanje, za svaki ventil zapisao koliki zazor je bio prije i poslije, uglavnom pozitivan utisak.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 9/4/2019, 23:09

    sutra bum skočil do Dorjana,njega i osobno znam pa bumo vidli....
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 10/4/2019, 16:12

    eto,danas sam bil kod Dirijana i on mi veli da više neče niš delati da mu je pun kufer posla i da pitam dečke u dučanu bivša Aprilija neznam kak se zovu danas i ako nemaju alat da velim da bu im on dal jer se znamo.I  ja ti odem u dučkas i svi telefoniraju i mašu mi da pričekam i ja čekam,čekam...a oni se razgovaraju i  smiju,svak sa svojim mobitelom...ja hodam po dučanu gledam kacige i drugu opremu i več sa sve videl pet puta kad konačno jedan završi i pita me kaj trebam...Velim mu da me Dorijan poslal da mi zmenjaju lanac i ako nemaju alat da bu im on dal i taman upada mehaničar i ovaj prodavač ga pita dal može promjenit i on veli da može i to odmah (vidi se da nemaju posla) reko super idem doma po motor i na izlazu pitam koliko to vredi i mehaničatr mi veli 100 kuna ja mu velim da je to sa lančanicima a ubaci se prodavač i veli e onda je 350 kuna...kaj vam je to trebalo, velim ja njima,svi drugi traže 200 kuna a vi 350...doviđenja tj.zbogom,ništa od posla dragi moji...i otišel sam iz dučana.znači i dalje sam u potrazi....dajte prijedloge....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Borris 10/4/2019, 17:59

    EEEE stari moj nisi rekel da trebaš menjat i lančanike....onda to ni pol sata posla nego puuuuno više !350 kn je malo preveč a za 200 kn se da i delam , nebi baš zajebaval , hoču reč , to ni puno....
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Brzi 10/4/2019, 18:57

    Pa ako ti već Dorian voljan posudit alat kaj si sam ne staviš i zakuješ lanac? Lančanici se mogu zamijeniti i doma, zadnji nije neki problem skineš kotač i onda ti ostaje nekoliko matica ili vijaka. Prednji se na mom ZR-u opirao jer nisam mogao otpustiti maticu pa sam vratio dekl i odvezao se do obližnjeg mehe, zamolio i otpustili maticu s pneumatskim pištoljem, lagano ručno pritegnuli da se mogu odvest 2 km natrag do doma i tamo dovršio započeto. 
      Naravno ako odlučiš sam mijenjati obavezno Loctite ili neki sličan kemijski osigurač pod matice zadnjeg lančanika.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 10/4/2019, 20:27

    prvo za Borisa....e moj frende ili si ti zaboravil kak se to dela ili nisi delal....kladim se s tobom da ču ja sve zamijeniti za maks.40 minuta a majstoru koji to dela svaki dan netreba više od 20-30 minuta na koncu i u Novemi mi je tip rekel da se za to računa jedan sat " a ne puuuno više" i da to košta 200 kuna,dakle u Novemi koja je ovlašteni servis u drugom servisu u kojem sam pital u Brestovačkoj (neznam naziv servisa) također mi je rekel 200 kuna dakle u "pravim" servisima je izmjena LANCA I LANČANIKA 200 kuna...a to što su se u bivšoj Apriliji polakomili jer nemaju posla pa treba zaraditi dnevnicu i za Jožu i za Štefa a možda i za Juru e to neče iči,dakle cifra od 350 kuna nije realna,tj.nije kao i u ostalim servisima....
    za Brzog...prednji zupčanik se otšerafljuje dok je lanac gore i u brzini i onda ide bez problema a skinut zadnji kotač...joj dajte molim vas koliko treba vremena skinut zadnji kotač...dvije i pol minute ili.....
    i onda otšerafit pet matica i skinut lančanik i stavit drugi i vratit matice.....dečki,dečki....
    a apro po alata za lanac nisam ga to mogel tražit jer sam izjuril iz dučana ko tornado jer sam bil bijesan na bahatost tih debila a kaj je najbolje siguran sam da bi mehaničar koji je rekel prvo 100 kuna sigurno rekel 200 nakon što sam rekel i lančanike da se nije umješal prodavač a sam prodavač mu je dopustil prvo da veli cifru jer to ionak nejde prek računa jer bi to bilo u mehaničarevom angažmanu A NE OD DUČANA.......
     i za kraj a tko to mijenja samo lanac nakon 35 tisuča kilometara....onak realno govoreči prije bi trebalo promjeniti lančanike a ne lanac(ako nije neravnomjerno rastegnut ko moj) jer su lančanici više potrošeni od lanca.....tak da kad se veli da treba promjenit lanac svaki normalan mešter zna da se mijenjaju i lančanici pa prema tome u servisu to uopče nije pitanje,osim ako te neko ne želi dić na foru a ti konj ako popušiš....
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Brzi 10/4/2019, 21:39

    Rudek a kaj misliš kak smo skidali? Bio s frendom i jedan sjedio na motoru koji je bio u brzini o još stisnuta kočnica a na križu od gedore je bila cijev od skoro cijelog metra! Uglavnom i pištolj se mučio i tukao 10-tak sekundi koliko je matica zapekla. A možda je bilo tak zato kaj je to bio original nakon 45 500 km i tko zna kak su to mali kosooki stegnuli u tvornici.

      Uglavnom sretno s potragom i javi rezultate.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Borris 10/4/2019, 22:15

    moj Rudek .....neznam kaj bi rekel...ti si očito pozabil ko ti je na starom banditu menjal prednji lančanik.....a zaključuješ da ja to nisam delal .....znaš , dost je motora u ovih 40 godina prošlo kroz moje ruke i niko se ni žalil na obavljeni posel...a ako ti promeniš lančanike i lanac sa skidanjem dekla , kotača ,čiščenjem dekla , vračanjem i centriranjem kotača za max 40 min. ,ti si najmehaničar u Zagrebu .....bravo majstore ! uostalom ti si majstor , a ne ja....sorry kaj se mešam ...nebum više.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 10/4/2019, 23:06

    Boris moj dragi ako u servisu vele da se taj posel"obračunava" jedan sat (jer ne mogu manje naplatit) onda se to i napravi u tom satu i prije naravno........ako buš pušil svakih par minuta i odmaral onda ti bu trebalo i dva sata i da, ja to sigurno napravim za četrdesetak minuta i da, budem to radil sam (skoro) kod jednog frenda koji ima taj alat,jedino nezna dal je baš za didov lanac ali bumo to napravili pa da je neznam kakav i da,u subotu popodne bum vam javil koliko je trajalo i kak je išlo.............pa ili ču ti se ispričati ili buš ostal zapanjen..........
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 12/4/2019, 21:21

    na žalost ništa od posla....i sutra bu padala jebena kiša pa bumo to odgodili za drugi tjedan kad bu valjda sunčano....radili  bi mi u garaži ali treba doć do garaže a pošto nigdje niš ne gori čujemo se iduči tjedan...
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 13/4/2019, 18:06

    super...jebena prognoza,nemaju pojma o vremenu...nije pala ni kap kiše,e ježi ga kad sam sve odgodil a sad bu u ponedjeljak ili utorak kad su rekli da bu sunčano vjerojatno bu kiša pa lanac može čekati......ko naslov filma o Jamesu Bondu :Lanac može čekati......ha,ha.....
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by sju_rod 16/4/2019, 23:11

    evo lanac je gore..lanac...????? EAEDB070-517A-C346-9975-0FA8F093D233_thumb

    lanac...????? 02FA5D78-5678-3541-B994-FBC04C0BF7E4_thumb što reči....da,bili smo frend i ja zajedno i ukupno nam je trebalo 68 minuta od početka do kraja.......s tim da smo imali pauzu od desetak minuta za kavu i jebali smo se sa alatom jedno desetak minuta zato jer mu se rastavilo.Dakle realno nam je trebalo 48 minuta da sve napravimo.Na početku od skidanja dekla i skidanja prvog lančanika(koji je brzo otpustil istina sa povečom polugom ali je popustil)  i zadnjeg gdje smo otpustili šerafe dok je kotač još gore zajedno sa lancem i skidanje kotača i rezanje lanca sa fleksom,sve skupa za 16 minuta...ali stvarno.Kad smo sve stavili natrag(poslije kave od desetak minuta koju je donesla njegova žena) zajebavali smo se sa alatom koji mu je ostal u dva dijela i to fala bogu kod raspeltavanja drugog štifta i kak to više nije mogel složit(inače alat je bil ručni rad ali OK)završili smo ipak čekičem ali fala bogu samo za sigurnost.Sve u svemu išlo je fino i bez poteškoča što se tiče svih šerafa i dijelova.Dekl i nisam imal šta čistit ili prat nego sam samo par kuglica masti sa krpom počistil jer je sve bilo kao da je več to netko opral (ja nisam) i to je to.Sad imam novi lanac i moram vam reči da sad motor ide puno ljepše nekak mirnije ne cuka više....ipak mi je lanac bil previše neravnomjerno rastegnut..sve u svemu i ta štorija je gotova..........mislim da ja više lanac nebum mjenjal....ne vjerujem da bum napravil još tak puno kilometri...35000 km je ipak preveč a ja ne putujem više nigdje...pozdrav mladići.....


    (Powered by frubar.net)
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Brzi 17/4/2019, 21:26

    Ma samo nek si ti to uredno odradio i da si zadovoljan. Uostalom nije to kvantna fizika da si uz malo truda to nemreš napravit, a i ostalo je za tank goriva! Taman da taj tank skuriš do Bedekovščine na blagoslov  Cool

    Sponsored content


    lanac...????? Empty Re: lanac...?????

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: 27/4/2024, 22:47.