Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















+2
sju_rod
Dragec07
6 posters

    Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 20/6/2010, 11:37

    Ne ljutim se kaj je na povratku s moto susreta Colapisa u Ozlju pljuštala kiša, ne ljutim se kaj je bilo hladno, čak se ne ljutim ni to kaj sam na susret otišao oblečen kao da smo usred ljeta. Pa uostalom, susret je bio i najavljen na kupalištu, a kak se mi tamo uz iće i piće nismo kupali, pobrinuše se da nas okupaju na povratku.

    Vožnja po kiši, hladnoći i mraku može biti i romantična, ali uvijek se nađe netko tko ti taj osjećaj ugode pokvari.
    Tako je i meni bilo kad su me na predahu u Desnicu obavijestili da mi ne radi zadnje svjetlo i stop svjetlo. Eto, to ti je Bandit. Odmah su mi kroz glavu prošli svi oni kilometri žica koji se skrivaju pod sicem i rezervoarom.
    Pa kad još Bandit nije pokazao ni trun razumijevanja kad sam ga pokušao upaliti, ni glasa, ni cak, ni ....
    Ovaj zadnji problem elegantno je riješio Boris na licu mjestu, kažiprstom. Uključio je glavni, crveni prekidač, i Suza je upalila kao Suza..... E Boris, da te nema ...itd.

    Ozbiljan problem svjetala nije trpio odgađanje, pa sam "popravku" pristupio odmah po povratku u garažu. Dok su se oko mene isparavale dijelovi mokre obleke, zaronio sam ravno u utrobu motora. Da, u utrobu, jer tu leži tajna žarulje koja ne gori....

    Jednostavnom provjerom na konektoru ustanovio sam da je sa strujom sve OK, pa je problem ekspresno lociran na kučištu žarulje, a po prvi put sam posumnjao da je možda čak i žarulja pregorila. Žarulja s dvije niti, pa pregorile obje odjednom. Vjerojatnost: kao i naš loto.
    Izvuči žarulju iz repa motora, za vlasnika kramplavih prstiju pravi je izazov. A još to raditi u ponoć uz žmirkavo neonsko osvjetljenje: poduhvat.
    Skinuti kučište, tamo negdje u dubini repa još i nije najjstrašniji dio posla. Odšarafiš šarafe, oni popadaju negdje u one rupe u kučište zadnjeg svjetla, sve se raspadne, pa to lako sve pojedinačno izvučeš van. Pa ti u rukama ostane prekrasna pregorena žarulja (obje niti!!!) koju jednostavno zamijeniš novom. Pravi horor nastupa kad taj cijeli komplet treba nazad zašarafiti u rep. Iznutra!!! To je kao kad sa ringišpila gađaš jelena koji ti se nalazi iza leđa.
    Nakon bezbrojnih pokušaja i promašaja uspio sam to zašarafiti, a onaj dio obleke koji do tada nije bio već mokar natopio sam znojem lica i ostalih dijelova tijela svog.

    Ali kao iz one reklame za kreditnu karticu: kad rep suzukija zasvijetli - NEPROCJENJIVO.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by sju_rod 20/6/2010, 13:04

    ja jednostavno ne mogu vjerovati kakve ti imaš probleme ili ja imam novi motor a samo slučajno tam piše 98 godina ili imam nešto posebno jer se ja vozim več 10 mjeseci i nije se dogodilo ......NIŠTA,ZERO,NULA....jednostavno ne mogu vjerovati,ne,ne,ne mogu vjerovati...... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 20/6/2010, 14:18

    Izgleda da ja jednostavno volim prčkati po motoru....
    Darko
    Darko
    Roler
    Roler


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Darko 20/6/2010, 17:54

    To je kao kad sa ringišpila gađaš jelena koji ti se nalazi iza leđa. ha ha ha ha
    Ova tvoja priča me podsjetila na zamjenu žarulje na Astri.Veli mi Hrvoje pregorela žarulja....pa dobro zamijeni ju! A neznam,kaže on.Pa kak neznaš zamijenit žarulju na autu,pa je.... ti...(uglavnom spomenul sam Jelenu u raznim varijantama).Siđem u dvorište ljut,nemogu vjerovat da nezna običnu žarulju zamijenit,nagnem se nad haubu koju je on več otvorio i .........blenem.I tak ja blejim desetak minuta,več mi suza krene od srama....pa ja sam 30 godišnji profesionalac,pa ja to moram znati,ali ne!!!!!Nije preostalo drugo nego pozvati prijatelja Šarea i on mi mrtvo hladno i začuđeno kaže da se žarulja mijenja ispod mulde ??????????????????????????????????????
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 20/6/2010, 18:45

    Za početak Dragec moj dragi , takvih se poslova ne prima s prstima ko čvapima, podbuhlih od kiše i pokočenih od zime......i to još u ponoč!!!! Je da je moja prognoza da si zgubil masu bila kriva, al ko bi si mislil da su obe niti zgorele istovremeno????? Vjerojatnost za tak nekaj je ravna nuli.....(si razmišljal igrat loto?) I daaaa, nemreš reči da je kriv Suzuki kaj je zgorela žarulja...Kriv je proizvođač žarulje a moguče i prijašnje korištenje motora....(vibracije ,vožnja po rupama , itd, itd ) A več kad glancaš jednog , ovaj , sam si pomislil...... [You must be registered and logged in to see this image.]
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 20/6/2010, 20:05

    Ja sam mislil da se Suzukiji ne kvare, pa niti žarulja makar nije Suzuki neg je TEŽ, ali je ugrađena u Suzuki
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 20/6/2010, 20:20

    Novu žarulju za ljubimca Suzukija oteo sam iz kompleta žarulja koji su mi poklonili u Zubaku (uz auto koji mi nisu poklonili!). I naravno da ta žarulja ni ne paše golfu budući da pametni golf koristi isu nit i samo promjenom napona mijenja intenzitet svjetla

    Usput rečeno, ne glancam po tuđim garažama, a ono kaj sam sinoć zglancal današnja kiša opet je pokvarila. Jesen ti kremšnite u Samoboru....usred ljeta koje, ne zaboravite, počinje sutra....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 20/6/2010, 22:01

    Znači sutra ga morem zglancat i onda se idem vozit.....A ak bum ga na večer moral opet glancat , onda bum posjetil tebe i Vakulu..... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 21/6/2010, 01:19

    Boris, ne paničari, Vakula je obećal još samo tjedan dana ovakvog vremena....

    A za utjehu, evo kak je izgledalo 12. srpnja 2009:
    [You must be registered and logged in to see this image.]
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 21/6/2010, 01:55

    Ma kakav tjedan ????? pa kaj je vama ???? Ja planiram u utorak ili sredu iti u pravcu Zadra......i to na motoru......a sigurno nejdem po kiši !!!!!!
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 21/6/2010, 12:33

    Ruda zgleda koda se je us...al u g--e, bilo je i prije kiše i hladnog, do kad ja idem na GO će seve ovo loše biti iza nas, (psst: idem u drugoj polovici Rujna).
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 21/6/2010, 13:54

    Borris je napisao/la:Ma kakav tjedan ????? pa kaj je vama ???? Ja planiram u utorak ili sredu iti u pravcu Zadra......i to na motoru......a sigurno nejdem po kiši !!!!!!

    Kad nešto protutnji pored tebe na Ličkoj magistrali znaj da je to bio Dragec. Jedino me možeš zaustoviti ak usput naručiš kakvu kavu s mlijekom..... i sendvić....

    Dogovorio sam se s Vakulom, pa krećem za Zadar u srijedu jutro.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by sju_rod 21/6/2010, 21:03

    kao prvo povređena su moja autorska prava i tražim obeštečenje i to u vidu nekakvih testnih tekučina i sve mogu progutati ali non stop pikanje mg na suzukije više ne mogu ovo je stvarno zaslužilo borbu vilicom i nožem pa ko prije gotov ovaj drugi je dužan rundu.............E dečki moji tad sam se smrznul ko pičič i to sve do svetog Roka a onda kao da sam na drugom planetu sunčano i vruče,to se ne zaboravlja................... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 21/6/2010, 23:35

    Dragec, ja nebum mogel videt kaj bu protutnjalo (ha,ha,ha) pored mene jer bum išel brzinom večom od brzine svjetlosti a opče je poznato da se onda niš ne vidi.......a sendviči buju normalno išli z menom.....a negde bu i kava (piva) morala pasti...(kad izađem iz varpa)
    Rudek, slažem se s tobom da je to blačenje Suzukija prešlo svaku granicu.....moral bum potražit dve blajštange s kolbnima i metnut ih MGu tak da mu niš ne fali......a onda u borbu vilicom !
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 21/6/2010, 23:40

    Kolbne kaputt!?!?!
    Bitte na stranicu rolera i motorolera : RollerTuningPage | Roller & Motorroller
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 21/6/2010, 23:43

    [You must be registered and logged in to see this link.]
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 22/6/2010, 00:33

    Zmislil sam novu metodu izmjene žarulje na velkom Banditu....vrlo jednostavno......treba samo macola od 6kg........
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 22/6/2010, 08:18

    Ma kaj bi ja hračkal po Suzukiju, pa to moja krv vozi, (nemrem im oprostiti Pearl Harbor), ali nije tak besmrtna kak se hoće reći, vidiš da i žarulja zgori i to odjedamput obadve žarne niti [You must be registered and logged in to see this image.] , stvarno jako čudno, X-files bu imal posla. [You must be registered and logged in to see this image.]
    za dvoboj bi se mogli dogovoriti, neutralni teren svako zeme sekundanta, predlog: negde izvan ZG županije, nož i vilicu buju nam dali, a lovu za neke šnicle bum našel, a neko bu mi doniral pivu, da to bezbolnije projde [You must be registered and logged in to see this image.]
    ŠIŠIMIŠI su dobrodošli [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 22/6/2010, 11:50

    Prijavljujem se za sekundanta za obje "zaraćene" strane!!!
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 22/6/2010, 11:54

    Sekundanti nesmeju niš ni jest ni pit , tak da bi mogli ostat objektivni...... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 22/6/2010, 11:58

    Mam se odjavljujem za sekundanta!
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by sju_rod 22/6/2010, 13:45

    ne trebaju nam sekundanti nek oni kaj mogu jesti i piti pa dvoboj nek počne.......... [You must be registered and logged in to see this image.]
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 23/6/2010, 08:13

    dvoboj je gde se dogovorimo može i Grgasova špilja ili Gabrovica pa kod Ribića, ajde konstruktivci dajte prijedloge
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 23/6/2010, 08:16

    Borris je napisao/la:Sekundanti nesmeju niš ni jest ni pit , tak da bi mogli ostat objektivni...... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Sekundanti ne jedu nego kušaju hranu, pa se ta Dragecova prijava potvrđuje
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by sju_rod 23/6/2010, 20:59

    pa može i u Križevcima sad u subotu.............
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Borris 23/6/2010, 23:00

    Ak nebu kiše. može u Križevcima , bar kaj se mene dotikavlje......
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 24/6/2010, 08:27

    Dogovoreno, polazak u 16-17h, benz. pumpa sesvete?
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by sju_rod 25/6/2010, 21:28

    meni odgovara..................
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by mg750ie 26/6/2010, 08:48

    meni se je nažalost poremetio ritam i sad mi ne odgovara, ja bum možda došao direktno u Križevce, posao koji je trebao biti gotvo danas do 12, malo se zakomplicirao pa moram biti tu dok se ne završi. [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Dragec07 26/6/2010, 16:14

    Ne zaboravite da sam i ja u Zagrebu, pa to znači da bu i kiše.....

    Sponsored content


    Kako promijeniti žarulju na Banditu Empty Re: Kako promijeniti žarulju na Banditu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 20/5/2024, 22:35.