Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















+4
sju_rod
Borris
mg750ie
Dragec07
8 posters

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Dragec07 25/6/2010, 22:23

    Izgleda da se samo na mom motoru nešto događa, pa to onda možete pročitati i na našem forumu. Ostalima je izgleda uvijek sve u najboljem redu, savršenstva bez mane.
    Ali, niš se ja ne zabrinjavam, prošetam se malo i po drugim forumima pa ustanovim da nisam jedini motorist koji na svom ljubimcu uoči neki nedostatak. Pa bila to žarulja, ili pokazivač goriva ili makina malo zakašljuca..... Pa mi je odmah lakše, a dobijem i po koji koristan savjet ili neko novo saznanje.

    Put u Zadar i novih 900 km bili su izgleda zadnji kilometri za Bridgestonku. Kao svaki pravi motorist, nakon što sam pospremio motor u garažu nakon puta, uz jedno uljenje lanca napravio sam i vizuelni pregled općeg stanja guma.

    Ajjj, ajjj, ajjj. Što to sija, što to sija. Fini plet provirio kroz trećinu gume, kvalitetan vez nema što. Sad mi je sasvim jasno kako se 100 konjića iz banditosovog motora preseli na cestu svaki put kad malo čvršće dodam gas.
    Vrijeme je za zamjenu guma. Barem ove zadnje.

    Suzuki dio foruma na morori.hr daje obilje informacija o gumama, pa i raznih teorija što i zašto kupiti. Ova moja BT016 pokazala se do sada kao izvrsna guma za vožnju, ali sve mi se čini i kao vrlo skupocjen primjerak ako je istina da se bez problema može potrošiti za 6000 km. Naravno, bez paljenja i ostalih gluposti.

    Ostavljam si par dana za odluku: da li dalje slušati samo srce i prepustiti se užicima ili malo odvagnuti i financijsku stranu.
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by mg750ie 26/6/2010, 08:45

    Udruži se s CUX-om i on treba kupiti gume, pa možda dobite popust. [You must be registered and logged in to see this image.]
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Borris 27/6/2010, 10:13

    Dragec , nije da se samo banditu nešto događa......I drugim motorima se događaju stvari....Ja sam recimo prošli tjedan menjal zadnju gumu jer je gore bila još originalna u užasnom (da ne velim nevoznom) stanju ,koja je bila stara 5g i prešla 15000 km.....Sad sam metnul opet Dunlop ali Roadsmart jer je to kakti turing guma po trajnosti a sa bočnim držanjem sportske gume (zbog dve komponente smjese) . Bumo vidli kak se ponaša....Nakon soma i nekaj km. još se nisam nekak naviknul na nju.....Isto tak sam u utorak prije puta moral promjenit ulje u motoru i filter.....Ali to su mi bile tak normalne stvari da se nisam setil to metnut na forum....Hoču reči, niš se nije pokvarilo nit sam nekaj popravljal, samo redovno održavanje.....A kaj se tiče tvoje zadnje gume Dragec mislim da bi ti bilo najbolje opet uzet BT 016 tak da bu kompatibilna s prednjom. A kad se opet potroši, onda bu bila i prednja za mjenjat pa možeš iči na neke druge gume jer buš menjal obadve.....
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by sju_rod 27/6/2010, 13:27

    na mom motoru se niš ne događa...............
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Borris 27/6/2010, 19:29

    Ma kak se niš ne događa ???? Pa sad si imal dost zahvata po motoru.....novi sic , prednja vilica, guvernal.......to kaj se nije niš pokvarilo.....pa to je Suzuki !!!!
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by lavica 27/6/2010, 21:33

    Koliko ja znam guma se mijenja kad joj provire konci i one tanke žičice. Embarassed
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Dragec07 28/6/2010, 14:26

    lavica je napisao/la:Koliko ja znam guma se mijenja kad joj provire konci i one tanke žičice. [You must be registered and logged in to see this image.]
    E to je upravo slučaj kod mene..... tj. banditove gume

    A jedina je dilema kako potrošiti što manje a dobiti što više.....
    190/50 ZR17 (BT016)
    cux
    cux
    Roler
    Roler


    Registration date : 03.03.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by cux 28/6/2010, 19:36

    Dragec07 je napisao/la:
    lavica je napisao/la:Koliko ja znam guma se mijenja kad joj provire konci i one tanke žičice. [You must be registered and logged in to see this image.]
    E to je upravo slučaj kod mene..... tj. banditove gume
    A jedina je dilema kako potrošiti što manje a dobiti što više.....
    190/50 ZR17 (BT016)

    Na mom Banditu je napred BT-016 a otraga BT-021, koja se znatno manje troši od prednje (na prednjoj su primjećene blage pukodine po gaznom sloju gume - za to krivim autoput [You must be registered and logged in to see this image.] ) - trenutna bilanca na ovim gumama je 14800 km / 2,5 sezone, tak da mislim da bum mijenjal, najkasnije početkom sljedeće sezone ali vjerovatnije već ove [You must be registered and logged in to see this image.]

    Moj odabir je definitivno Dunlop Roadsmart...čini se kao zlatna sredina, tj. najbolji omjer uloženo-dobiveno.

    Top 3 (po mom skromnom mišljenju):

    1. Dunlop RoadSmart
    2. Michelin PilotRoad 2
    3. Metzler Roadtec Z6
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by lavica 28/6/2010, 19:48

    a jel naši sjeverozapadni susjedi, možda imaju nekaj jeftinije?
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by sju_rod 28/6/2010, 20:35

    Bravo Cux,top tri ti je pun pogodak osim kaj bi ja metnul metzeler na drugo mjesto jer je bolji po kiši od michelina po testovima ali si u svakom slučaju stavil najbolje gume za turere,samo kaj je Boris u pravu kad je rekel da bi Dragecu bilo bolje metnuti istu zbog prednje a kad bu metal obadve da si odabere nekaj bolje.Samo kaj je uvjek pitanje da li staviti gume koje dulje traju ili koje bolje drže a to na žalost nisu iste gume a opet sve ovisi ko se kak vozi.Dal se buš vozil umjerenom brzinom cijele godine ili se buš ganjal samo u sezoni,to su različite gume,pa ti sad izaberi....................
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Brzi 28/6/2010, 22:54

    Ajde Dragec da se ne plačeš da si jedini koji nekaj radi, danas je i moj Kawić dobio novo ulje (i distancere) u vilicama, a za koji dan bi trebaali ići i novi laajtunzi, pločice i ulje u brenze.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Borris 29/6/2010, 00:44

    To volim čuti !!!! Da se nekaj dela!!!
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Dragec07 29/6/2010, 22:22

    Operacija "Guma za bandita" je završena, jednom rječju: USPJEŠNO.

    Koristeći sve blagodati interneta i vrlo dobrih sugestija frendova odluka je pala da ostanem još neko vrijeme na Bridgestoneu.
    Prisjećanje na uživanje koje mi je priuštila BT016 na dva puta do Zadra, odagnalo je bilo kakvo daljnje razmišljanje. Ostao sam na mješavini BT016.

    Jednostavno pretraživanje po internetu glede cijene, dalo je i drugi odgovor: gdje kupiti gumu.

    Vulkanizersvo "Furlan", Dobava, Slovenija - [You must be registered and logged in to see this link.]

    Kratak telefonski poziv i rezervacija. Dolazim u 16:00. Dogovoreno. To će vas za keš stajati 130 € nakon povrata poreza, zamjena gume 5 €, balansiranje 5€, na granici neće biti nikakvog problema jer je račun ispod 1000 kuna. Odabrano: 190/50 ZR17 BT016 BATTLAX (W73)

    Točno u 16 bio sam na blagajni, dečki već čekaju na motor. Kava u susjednom kafiću: 1 € (uz smiješak), 16:30, na motoru na novoj gumi.
    "I dajte sad malo laganini dok se guma ne razradi..... I pumpajte je kak bog zapoveda, na 2.9!"

    Sjetio sam se odmah i rakije viljemovke, koju moram kupiti kad sam već na izvoru... 9 € litra, viljemovka mrak mrakova (isprobao sam je prije pa nisam morao testirati ovaj put).
    I tako iz zavoja u zavoj po dragoj nam deželi, 100 km. Znači, razradili smo je pa možemo doma.

    Vožnja nazad do Brežica, pa do dvorca, pa na granični prijelaz Bregana. Sve laganini, 80-100.
    Na granici me samo sažalno pogledaše pod onom teškom kacigom i kožnom jaknom (trebam ljetnu jaknu s protektorima, to je sad očigledno).
    Onda malo življe do Samobora. Guma je super, zaslužila je svaki uloženi ojro. Pa sam sve rotore morao odvrtiti par puta, primjereno zalegnuvši. Drži li drži....

    I tako sam zaokružio ovu temu gume, ZADNJE.... Sve mi se čini da se uskoro selim na novu temu: "Druga (prednja) guma za bandita...."
    cux
    cux
    Roler
    Roler


    Registration date : 03.03.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by cux 30/6/2010, 11:46

    Čestitam na dobroj kupovini (usprkos savjetima koje sam ja dao) [You must be registered and logged in to see this image.]
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Dragec07 30/6/2010, 12:59

    Ni u kojem slučaju nisam zaboravio na savjete/preporuke, tako da će slijedeći komplet guma biti drugog karaktera, valjda će me do tada i proći ovi sadašnji gušti....

    Michelin će biti bez daljnjeg slijedeći izbor. Čak bi po osobnim iskustvima ljudi koji su vozili bandita na Michelinu toj gumi za srednje brzu/brzu vožnju po mokroj podlozi dali izrazitu prednost.
    Susjed iz zgrade (kojeg nećete vidjeti na zagrebačkim ulicama i uličnim i moto susreti vožnjama) opisao mi je nekoliko tura do Grobnika na banditu i Michelinu, i tvrdi da je od svega što je vozio po mokroj podlozi ovo jednostavno najbolja kombinacija. Nova višeslojna Michlenova kombinacija za sport tourere sada je postala i nešto izdržljivija (10 tisućica km).

    Uostalom, meni izgleda i nije važno kako se guma ponaša na suhoj podlozi, jer kad se ja vozim.... ZNA SE.
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by mg750ie 30/6/2010, 14:22

    glavno da je BIG SUZUKI dobil novu cipelu, i da je gazda zadovoljan, a najbolja guma je ona, zna se, koju ja imam na svojoj pili
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by sju_rod 30/6/2010, 19:11

    naj bolja guma-ica je ris kondomi......................... [You must be registered and logged in to see this image.]
    Darko
    Darko
    Roler
    Roler


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Darko 30/6/2010, 19:37

    mg750ie je napisao/la:glavno da je BIG SUZUKI dobil novu cipelu, i da je gazda zadovoljan, a najbolja guma je ona, zna se, koju ja imam na svojoj pili

    Metzeler [You must be registered and logged in to see this image.]
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by sju_rod 1/7/2010, 23:30

    a ne,nebi išlo ipak je durex bolji...... [You must be registered and logged in to see this image.]
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by mg750ie 2/7/2010, 12:45

    zaključujem iz ovog sveg pročitanog da je gumica ipak potrošna roba
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Dragec07 3/7/2010, 02:05

    Potrošna je, potrošna:

    [You must be registered and logged in to see this link.]


    Ali kupovati je u Tisku, mislim na neprobušenu gumicu, nije baš neka fora, jer ti promakne izletić:

    Mokrice
    [You must be registered and logged in to see this link.]


    I uvijek zanimljiva događanja na granici

    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Sponsored content


    Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu Empty Re: Kada je vrijeme za promijeniti gumu na banditu

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 20/5/2024, 22:33.