Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















2 posters

    Bandit - lanac i lančanici

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Bandit - lanac i lančanici Empty Bandit - lanac i lančanici

    Postaj by Dragec07 21/8/2010, 17:36

    Par zadnjih vožnji nagovijestilo je da je došlo vrijeme za promjenu lanca. Nakon zadnjeg dotezanja kod Borisa, uspio sam napraviti još 2300 kilometara. Ne štedeći ga. Od daljnjih sam dotezanja odustao jer je evidentno da to nije rješenje, pa sam malo pronjuškao po web-u u potrazi za novim D.I.D. lancem.
    Novema nove - ne prodaju ih,
    Motormanija - oko 1800 kn
    Auto Krešo: 1540 kn lanac, 275 kn zadnji lančanik -45 zubaca, 75 kn prednji - 15 zubaca. Još montaža. ? kuna.
    [You must be registered and logged in to see this link.]
    Obzirom da savjete i preporuke treba slušati, odmah sam poslušao Rodnijev prijedlog i nazvao Kristijana Kikija u Donjoj Zelini i njegovu ponudu od 1600 kn sa ugradnjom jednostavno nisam mogao odbiti. Lanac naručen jučer, danas sam dobio termin za postavljanje. Super.

    Prvo je trebalo pričekati zamjenu lanca Franji iz Patriota.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    i baciti posljednji pogled na stari lanac.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Uslijedilo je podizanje na stol [You must be registered and logged in to see this link.]

    Skidanje starog lančanika: [You must be registered and logged in to see this link.]

    I uklanjanje lanca:
    [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

    Stari lanac uopće i nije bio D.I.D., pa je možda i to razlog njegovoj dosadašnjoj trajnosti.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Novi zlatni D.I.D (530 X-ring) čekao je bandita. Po informacijama, drugi kompletno (izvana, unutra) zlatni D.I.D na ovim prostorima.
    [You must be registered and logged in to see this link.]


    Još promjena prednjeg lančanika (15 zubaca): [You must be registered and logged in to see this link.]

    I vraćanje stražnjeg kotača s novi lančanikom: [You must be registered and logged in to see this link.]

    Usput zamjećujem zašto je bandit tako živahan, cijev sa grana već je zamijenjena potpuno šupljom, bez ikakvih prigušivača.....
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Novi lanac uveden je na svoje mjesto. [You must be registered and logged in to see this link.]
    pa slijedi spajanje D.I.D. ovim alatom: [You must be registered and logged in to see this link.]

    Još samo dotezanje lanca i laserska provjera optike kotača:
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    I to bi bilo to. Trebao bih biti miran, uz pravilno održavanje, kaj se lanca tiče, slijedečih 30 tisuća kilometara.[You must be registered and logged in to see this link.]

    Tj. na svaki napravljeni kilometar odvojiti 5 lipa za ugradnju novog lanca.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Bandit - lanac i lančanici Empty Re: Bandit - lanac i lančanici

    Postaj by sju_rod 22/8/2010, 00:04

    pa ti si napravil čitavu priču sa lancem ili kak to Kristijan veli LANC. Vjerovatno i može tolko km izdržati ali samo uz redovito održavanje (pranje i podmazivanje ) a to baš i nije uvjek tak..........neki put zaboraviš oprati lanac a neki put i podmazati na vrijeme pa................ko zna..

      Sada je: 20/5/2024, 22:54.