Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by Dragec07 5/8/2010, 02:05

    Kromirani retrovizori nisu mi od početka odgovarali na banditu. Jednostavno, nakon što sam konačno stavio volan koji mi odgovara, retrovizori su mi odlično služili samo kako bih uspješno gledao svoja ramena i jaknu. Pa su zato vrlo brzo našli svoje prikladno mjesto na polici garaže.

    [You must be registered and logged in to see this link.]


    A na banditu su osvanuli zamjenski retrovizori koji su mi koliko toliko osiguravali pogled na zbivanja na cesti iza sebe. Nisu baš odisali nekom ljepotom, ali su ipak donekle služili svrsi.

    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Potraga na Internetu pokazala je da ima brdo skupih retrovizora koji bi mahom više pristajali nekom choperu, pa sam brzo odbacio ideju kupovine novih.

    Ustvari, mojim kromiranim retrovizorima nedostajalo je samo malo visine i širine. Pa se odmah javila i ideja kako bih mogao malo "nadoštuklati" postojeće nosače. Ali frendovi su uvijek u blizini sa svojim sitnim savjetima, pa sam tako bez prevelikog razmišljanja prihvatio onaj koji je predlagao izradu novih nosača odgovarajuće dužine.
    Savjet kolege Maxa odveo me je u staru cementaru gdje sam bez prblema nabavio inox šipku, 12-ticu, 1,20 metara (odokativno 1kg), vrijednu ni manje ni više nego 3 pive u jednom prosječnom trešnjevačkom kafiću, tj. cijelih 36 kunića.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Moja je procjena da bi 22 cm bila idealna dužina nosača (odkud mi je pao taj broj na pamet??), no iskusno Maxovo oko procijenilo je da od viška glava ne boli, pa je odrezao 2 komada po 25 centimetara, što se kasnije pokazalo kao sasvim prikladna dužina.
    Kako ovaj kutak ženske oči rijetko posjećuju, možemo mi tu sad o centimetrima lamentirati cijelu noć, no vratimo se konkretnoj temi (iako se i za 25 cm ne može reči da nije nešto konkretno...)
    Pa kako je Maxov susjed slučajno tokar, sa pravom profesionalno opremljenom radionom, nije trebalo dugo čekati i na navoje.
    Savijanje nosača Maxa je sigurno podsjetilo na stanje trbušnih mišiča, a mene je ozbiljno zabrinulo koliko je zapravo dobro učvrščen onaj njegov škripac u radni stol. Inox 12-tice su me uvjerilie kako ja ne mogu toliko juriti na motoru koliko one mogu držati svoje retrovizore. Tu se savijalo sve od reda, ponajmanje nosači, ali je rezultat na kraju bio odličan.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Na slijedećoj slici možete i savi vidjeti kaj kaj to znači mali ali tehničar a kaj pravi od četvrt metra.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    U garaži sam isčeprkao i Chrom Magic iz Yamaha Dragstar vremena, sa se malo posvetio čiščenju i glancanju
    [You must be registered and logged in to see this link.]


    Zamjena retrovizora je odrađena u trenu, a rezultat na sličkama kaj slijede.
    [You must be registered and logged in to see this link.]

    Po završetku poslića jedan malo ozbiljniji pogled na motor u cjelini malo me zabrinuo glede imena motora, nekako me sad više podsjeća na rabbita a ne na bandita.
    Pa mi se sve čini da ću ga od milja ubuduće zvati Klempo.
    [You must be registered and logged in to see this link.]


    I da, na kraju je probna, tj. testna vožnja bez testne pive pokazala kako sam napravio dobar posao.


    A kad sam spremao motor u garažu nekako mi se učinilo da zvuk iz auspuha ni približno nije isti kao onaj na Cuxovom motoru.....
    Pa sad da ne najavljujem novu temu, odoh samo spavati.... Možda još samo malo proguglam Internetom.... pa koliko sam uštedio na žmigavcima i retrovizorima .....
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by mg750ie 5/8/2010, 09:39

    sad je dobil klempava vuha [You must be registered and logged in to see this image.] , pa ga se može zvati KLEMPO [You must be registered and logged in to see this image.]
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by sju_rod 5/8/2010, 12:04

    odličan posao..Well done prijetelju.........................
    DeeZg
    DeeZg
    Roler
    Roler


    Registration date : 11.09.2009

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by DeeZg 6/8/2010, 00:47

    Naj se ljutit Dragec,ali ovi spigli izgledaju kao ticala,nadam se da je u zivo bolje Cool
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by sju_rod 6/8/2010, 11:05

    evo,tipično za mlade niš im ne paše.....................super su ...........
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by mg750ie 6/8/2010, 15:54

    slažem se s Rudijem, špigli su super i kaj je najvažnije šljakaju tj vidi se na njih ono kaj se treba vidjeti, istina je da si malo klempav i da budeš sporiji cca 0,01km, a i potrošnja bude narasla za 0,1dcl na rezervar

    Sponsored content


    Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju Empty Re: Kad više ne želite gledati svoja ramena u retrovizorima - vrijeme je za akciju

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: 20/5/2024, 22:55.