Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by Dragec07 28/6/2009, 00:09

    Dosadio mi mrak pred Yamahom. Da, samo po noći i samo izvan grada, ali ... odluka je donešena.
    Kroko je pomogao sa pravim telefonskim brojem, a Rudi stručnom inspekcijom odabranog modela i jučer kupih Xenon kit.
    Pa ako još nekome zatreba, evo svih informacija na adresi firme: http://www.interprodaja.hr/o-nama.htm

    Odlučio sam se za Bi-xenon iako mi onaj relej koji omogućava da ista žarulja (kod mene H4) glumi i kratko i dugo svjetlo nije baš navodio na neko spokojstvo.

    U svakom slučaju, za 450 kunića preuzeo sam taj kit 10 minuta prije općeg potopa u Zagrebu i dogovorio njegovu ugradnju u provjerenoj radionici u Gračanima (prek puta osnovne škole).

    Zbog lošeg vremena popila se sinoć koja piva više u lokalnoj birtiji, pa je jutarnje ustajanje u 9 bilo prava mora. Ali, dogovo je dogovor, Ivica je rekao da dovezem motor u radionu u 10, i ni kiša ni piva to nisu mogli promijeniti.

    Čekajući do 10:30 ispred zaključane radione već sam pomalo i zaboravio na kišu koja me usput malo oplahnula, a i na vizir koji me nije štitio ni od kiše ni od vjetra jer sam ga jučer skinuo i ostavio u garaži kako bi instalaciju xenona malo ubrzao.

    Do 11 popila se i tanđarina i par makijata, a bubnjari se u glavi malo smirili.
    Pojavio se i električar, nije Ivica već Marko, ali majstor je majstor, pa mojoj sreči nigdje kraja.

    Stručno oko odmjerilo motor, pa mene, pa padoše i neugodna pitanja:

    - Jeste se li s Ivicom dogovorili oko cijene ugradnje.
    - Pa i nisam baš, ali Žac (prodavač Xenona) mi je nekako spomenul kak za auto to košta 200-300 kn, pa će za motor biti jeftinije. A Ivica je napomenul kak baš danas ima malo vremena pa bi to mogli odmah napraviti.
    - E, kaj zna Žac kolko je to posla na choperu, sami ste rekli da i rezervoar treba skidati. Ja bi to mogel napraviti slijedeći tjedan, ili u subotu za 2 tjedna, a ispod 500 kunića nema šanse da bum nekaj pipal oko Xenona.

    Kišica se opet pridružila našoj konverzaciji, ja pretvorio 500 kunića u pive u lokalnoj birtiji, pa mi uhvatila neka depra. Subota ujutro, a ja kružim bez vizira i Xenona po kiši i po Gračanima.

    Sjetio se svojih gimnazijskih i studentskih dana, pa osnova elektrotehnike i mehanike, pa sjeo na motor i proklizavajući po vlažnoj i raskopanoj Gračanskoj, pravac u garažu.

    Pa uz stručnu Marijinu pomoć, moralnu i logističku navalio na Yamahu. Onaj spominjani rezervoar, na Dragstarici se skida za pet minuta. I carstvo žica, spojnica, osigurača, releja pojavljuje se na dlanu.
    Više vremena oduzelo je pronalaženje prikladnog mjesta za balast i za pretvarač 12 na 23 000 u voltima. Ali popodne je dugo, a oblaci prepuni kiše i nisu mamili na neku vožnju.

    I konačno, došlo vrijeme za spojiti akumulator. I dočekati trenutak istine.

    A onda je plavičasta svjetlost obavila garažu. Nema više mraka ispred Yamahe.

    Kit je kit, a tvornički Xenon bolesno skup, pa to što se svjetlost malo rasipa na sve strane nije me nimalo rastužilo. Važno je da blješči.

    I to baš ovako:
    HID - Xenon kit - Xenon svjetla E8FC3A1A-0D2D-0D46-9828-6E9D01F44CF0_thumb HID - Xenon kit - Xenon svjetla F85179B1-43B8-DF44-B546-2875A3FFC25F_thumb HID - Xenon kit - Xenon svjetla D5299F42-C300-C144-8378-C26DB30D86BC_thumb HID - Xenon kit - Xenon svjetla 522815FF-CE6A-AA42-A784-DF6DE3BAF979_thumb

    U međuvremenu se smračilo i vani, pala je noć i čak se i mjesec malo nasmiješio s neba. A Samobor i moto susret prava je prilika provjeriti ruku svojih djelo u praksi.

    Po suhoj cesti do Zaprešičkog mosta, a onda opet kiša. Dobro ju je Xenon osvijetlio. Treći put u danu, e to bi bilo previše.
    Polukružni okret, pa nazad u kvart. Bit će dana za moto susrete i kišnu opremu.

    A Xenon? Prvi dojmovi su dobri, bar kaj se mene dotikavle. Kaj vele oni ispred mene i oni kaj mi dolaze u susret, to mogu samo misliti.

    Kad Mara sjedne na motor, morat ću ipak malo spustiti svjetla inače će i tamna strana mjeseca doći u pitanje.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by sju_rod 28/6/2009, 00:20

    bravo Dragec svaka čast jebo majstore
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by Borris 28/6/2009, 18:40

    S nestrpljenjem očekujem prve prave dojmove sa nočne vožnje! Inače svaka čast na poduzetništvu cheers
    kroko
    kroko
    Pjesak
    Pjesak


    Registration date : 03.02.2008

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by kroko 6/7/2009, 22:03

    pa ne vjerujem, nisi valjda platio 500 kuna za ugradnju, joj joj a zakaj nisi pitao, pa ugradili bi ga samo tako .........pa jesam ti spominjao da nije problem samo se treba malo zaigrati.......
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by Dragec07 6/7/2009, 22:13

    kroko je napisao/la:pa ne vjerujem, nisi valjda platio 500 kuna za ugradnju, joj joj a zakaj nisi pitao, pa ugradili bi ga samo tako .........pa jesam ti spominjao da nije problem samo se treba malo zaigrati.......

    Kao što sam gore i napisao, ponosno sam to napravio sam i već potrošio (ne baš sam) tih 500 kunića.... lol!
    kroko
    kroko
    Pjesak
    Pjesak


    Registration date : 03.02.2008

    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by kroko 6/7/2009, 22:22

    A dobro onda, vec sam se frapiral da te netko oderao, a poznavajući naše majstore od zanata pljačkanja i mlaćenje prazne slame mi vec muka..........ajd sad mi lakse......

    Sponsored content


    HID - Xenon kit - Xenon svjetla Empty Re: HID - Xenon kit - Xenon svjetla

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 13/5/2024, 13:37.