Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    Concept One

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Concept One Empty Concept One

    Postaj by Dragec07 1/3/2016, 18:25

    Besramno na ove kultne stranice moćnih biker dvokotača biker  stavljam i današnju premijeru s auto showa u Genevi.
    Mislmi da je to Rimac zaslužio, ne samo zato što je naš, već baš zato što je naš i na vrhu je. Puno sreće i Rimcu i domaji, auto velesili Europe.

    Bravo Mate, navijamo za te....  tužan

    (Malo me opalilo domoljuble).


    http://www.salon-auto.ch/en/photos/rimac-automobili/concept_one-8767
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Dragec07 1/3/2016, 18:31

    Koliko vidim, nekim VIPnetovcima tih 965 km do Geneve nije bio problem, no mene su odbili radovi na cesti oko Milana i 16 CHF za ulaznicu.
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Dragec07 1/3/2016, 18:38

    Bez obzira na domoljublje, najljepše hostese opet će naravno biti na VW štandovima.... I stigle su još jučer....

    http://www.salon-auto.tv/2016/en/subject/the-hostesses-arrive/
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by mg750ie 1/3/2016, 18:46

    uvjek je lova kamen spoticanja No
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Brzi 1/3/2016, 19:18

    Rimcu svaka čast, inače dosta o njemu pročitam na forumu električna vozila, na kojem sam naučio sve što mi je bilo potrebno da si složim struju preko solarnih panela za grunt, a i on osobno je na tom forumu iako se rijetko javlja zbog obaveza.
       Ono što je žalosno u cijeloj priči je odos naših političara prema takvim ljudima koji bi u kratkom vremenu mogli preokrenuti mnoge stvari u lijepoj našoj, ali tko su takvi genijalci da bi se jedan premijer udostojio odgovoriti na njihova pisma. Ako ne jekome slučajno promaknulo: 
      
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/mate-rimac-objavio-pismo-koje-poslao-oreskovicu-odgovorili-su-na-moj-dopis--no-big-deal/875555.aspx

       A što se tiće VW-a, a nešta im mora privuć kupce i prodavat aute - pa makar to bile i hostese  Laughing Laughing
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by mg750ie 2/3/2016, 08:14

    Budućnost je već tu, 🍀
    Još malo pa bumo pričali moj troši 2kWh na 100 km i ne smrdi a napuni se na parkingu ak ima sunca 15 min 👍
     
    Kaj češ ovi na fosilna goriva postaju fosili 👻
    Baš je to za pričati priču nekim klincima ( unucima ), za koje leto 🔧🎮
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by sju_rod 2/3/2016, 22:03

    sve je to ok,možemo mi biti ponosni na "naše" gore list ali kome on to radi,za koga su ti auti,ko zarađuje za te aute............hrvatska država od toga nema niš,dakle jebo gore naše list jer radi za sebe i isključivo za sebe,kupuju šeici i ostala bogata gamad na planeti ja to ne mogu kupiti, u biti najviše me razljutilo što če napraviti samo osam automobila,za koga je to ?...............ma nabijem ga.............da on otvori tvornicu,zaposli tisuču radnika i proizvodi aute za širi krug ljudi u zemlji i inozemstvu e onda bi mu skinul kapu i rekel da je ponos hrvatske i da daje nešto ovoj zemlji.....ovak on je samo još jedan buržuj koji ne jebe ništa osim sebe............e baš mi sad padne na pamet recimo Čilić,ma za koga on igra tenis, za hrvatsku ?......ne miceki moji,igra za sebe čak vjerovatno ne plača ni porez ovoj državi a na dnevniku kak je igral Čilić,ma zaboli me za Čilića i slične dakle Rimac je samo jedan od mnogih genijalaca koji misli na sebe a ne na državu pa zato uopče ne mora pisati uz njegovo ime Hrvatska,može i bez toga...............jer kako objasniti da radi aute koje mogu kupiti samo šeici i to se još moraju potuči jer bu ih samo osam........
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by mg750ie 3/3/2016, 07:50

    Bok Rudač, nemoj biti ljut i pred 100 let su tutači bili skupi i samo ih je elita mogla kupiti dok nije došel ford, pa tak i s tim mlincima za kavu na letriku, bude došel neki frik kaj je vežbal na mehanotehniki i proizvel bu tutač za mase, a nama fosilima auteki na fosilna goriva dok nad ne zeznu i ponovo digneju trošarine i regu i osiguranje zbog čuvanja okoline i zdravlja, zasad imamo sreće jer je autoindustrija jaka pa se neda 👅👄👆
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Brzi 3/3/2016, 13:50

    Rudek, ili nisi pročitao Rimčevo pismo ili nisi shvatio! 
      Pusti sad 89 auta, oni su u ovoj priči nebitni! Bitno je to da oni rade mnoge druge stvari, pa čak i dio baterija za Teslu! I naravno skoro sve ide u izvoz a zapošljavaju ljude i ostvaruju veliku dobit! Naravno na tu dobit plačaju i porez iz kojega ti dobiješ plaću, ja mirovinu, ...  Imao je ponude da seli posao ali nije, a ovakvim ponašanjem države prema takvima, koji čak ne traže novac, bojim se da se i njegov patriotizam brzo bude splasnuo! Da ne spominjemo koja je to "reklama" za HR kad jedan običan mladić potuče ogromne uhodane korporacije i koliko taj stranih investitora može privući!

      Evo citat dijela pisma sa par detalja:
    Tvrtku Rimac Automobili sam prije 5 godina pokrenuo u garaži. Danas nas mnogi smatraju tehnološkim liderom u našoj branši. Zapošljavamo preko 150 ljudi te se planiramo ponovno udvostručiti na 300 ljudi do kraja godine. U razvojnom odjelu imamo 60-ak visokokvalificiranih mladih inženjera koji nam većinom dolaze direktno s fakulteta, dok nam je prosjek godina 30. Velikom dijelu ljudi koju zapošljavamo, naša je tvrtka jedini razlog za ostanak u Hrvatskoj. Osim toga aktivno radimo i na vraćanju kvalificiranih Hrvata rasutih po svijetu u Hrvatsku kako bi vrijednost stvarali upravo ovdje, u tvrtci koja je već dvije godine za redom proglašena najboljim poslodavcem u Hrvatskoj.

      Mislim da je sve rečeno!
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by mg750ie 3/3/2016, 15:20

    Ma nema veze, benzinu dolazi kraj, a to mi je žal 🚙
    Lupa me nostalgija:pirat:
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Dragec07 3/3/2016, 16:36

    Da, Rimac je napravio (ili će još napraviti) tih nekoliko desetaka automobila, ali prvenstveno marketinga radi i dodatne zarade kako bi mogao više uložiti u nove razvoje.
    On ne proizvodi automobile, već vrhunsku tehnologiju za njih (i ne samo za njih). Vrlo samozatajno još uvijek radi na sustavu za upravljanje vozilima bez vozača, konceptu modularnog gradskog automobila (također bez vozača), a gotovo nema super automobila bez ponekog Rimčevog dijela.
    Trenutno ne vidim u Hrvatskoj niti jednu kompaniju koja ima dupli rast svake godine. Maknuti 300 ljudi s burze ili ih odgovoriti od iseljavanja nije mala stvar u našim uvjetima.

    Jedino Rimac kao da je odrastano na Marsu a ne nadomak Zagreba. Ne pišu se predsjednicima Vlade RH pisma i ne šalju se e-mailovi. Tu je samo CASH (samo solarno) učinkovita molba (komentiram na temelju nepravomoćnih presuda...).
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by mg750ie 3/3/2016, 22:00

    Problem je u tome kad Rimac razvije tehnologiju i više nebude vozača niti kazni niti liječničkih pregleda  i to ali naravno da smo imali sreću i živjeli u prošlosti
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by sju_rod 3/3/2016, 22:19

    dobro,dobro,rekel sam da je genijalac ali (da sad ne spominjem od kud mu lova tj.njegovom starom) ali želim reči da se je hitil u najviše sfere i ne jebe ništa niže,to je ko Lamborghini (bilo koji) koje ne može kupiti svatko,dobro ne mislim baš svatko ali to što on radi je dobro samo za njega a to što je "firma" ostala u hrvatskoj je iz tisuču i jedan razlog,možeš misliti da je firma u Austriji ili Njemačkoj koliki bi bili troškovi,ma da vam još plastičnije objasnim na šta mislim je npr i Ante Gotovina,prije svega moram reči da čovjeka izuzetno poštujem za sve šta je hrvatskoj dao ali stari moj šta on sad radi,uzgaja tune i prodaje ih japancima a mi tu nemamo tune,naše jebeno more,naše jebene tune ali ne one završavaju u jebenom japanu (živio Pauletić) a kod nas tuna u dučanu je 160 kuna kila i pitanje je odakle je i ja bi sad trebal slavit Gotovinu i njegov biznis sa tunama od kojih ja a i ostali ne vidimo ni kosti e to ako sam vam uspjel objasniti želim reči o Rimcu,sve super,dečko je genijalac ali ja ili bilo ko iz kroejše od toga nemamo niš,to što se u stručnim časopisima piše da je njegov auto bolji od Tesle....e jebe mi se............eto to je to na što sam ogorčen..........i slažem se i u tome da je motor na benzin najbolji na svijetu,jebo struju,struja nije dobra ni u cipelama.................no sve u svemu ispričavam se kaj sam vam pokvaril temu o električnim autima,nebum više sral o tome,sorry još jednom...........
    P.S. ono o Pauletiću je samo za zeku jer se uopče ne slažem sa idiotom kojem smeta "kaj"......to je bogatstvo hrvatskog jezika (više narječja) samo što je on preglup da to skuži............

    Sponsored content


    Concept One Empty Re: Concept One

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 10/5/2024, 22:29.