Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















5 posters

    Servis zadnjeg kraja

    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 21/1/2016, 22:31

    Da malo razbijem ovaj „zimski san“ foruma !  Dakle pojavilo mi se malo slobodnog vremena pa sam se napokon primio posla koji sam odlagao skoro dvije godine! Kako se često znam i po zimi provozati to je ostavilo nekakve ružne žutosmeđe tragove osovini zadnje vilice gdje kotač nabacuje svakavo smeće s ceste.
       Naravno prvo sam sve rastavio i to je bio najbrži dio posla!  To je izgledalo otprilike ovako:


    image host image host image host


        Nakon toga je trebalo dobro odmastiti i očistiti vilicu, skinuti plastičnu vodilicu pogonskog lanca i još par dijelova koji su fiksirani na samoj vilici. Zatim je uslijedilo čišćenje hrđe i priprema za lakiranje (fala Rudi za nekoliko korisnih savjeta o kompletnoj proceduri).
        
        S obzirom da je disk bio lagano izbrazdan i na tvorničkom minimumu po debljini odlučio sam investirati u novi a isto toako sam zamijenio i ležajeve kotaača i lančanika koji su pošteno odradili skoro 70 K km.

      Malo starog i novog željeza:

    image host image host image host image host image host image host

       Na kraju najviše vremena mi je oduzelo lakiranje vilice jer temperatura ( od 10 do 15 stupnjeva ) nije bila baš idealna za takav posao a nisam želio žuriti da sve bude napravljeno kako treba. Sve je skloženo dva dana nakon Božića i što je najbolje nije bilo dijelova viška!

      Lakirerski uradak:

    image host

       Tako sam ja svom motorčeku za N.Godinu poklonio jedan malo jači servis zadnjeg kraja da mu se barem malo odužim što vjerno i bez pogovora tolerira moja maltretiranja već 7 godina!

      Ko novi a skoro punoljetan  Cool

    image host image host
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by sju_rod 21/1/2016, 22:36

    jako lijepo.............bravo........... lol!
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Borris 22/1/2016, 00:55

    Koja si ti volja.....ma svaka ti dala ! Svaka čast na obavljenom poslu !
    Jedino mi se čini da nisi pogodil boju....ili si htel takvu ????
    Metnul si kvalitetne lagere , pa ak ni problem , zanima me gde si ih nabavil i po kojoj cjeni ???
















    Si siguran da nemaš viška djelova ???? tongue
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 22/1/2016, 08:58

    Lagercommerce, 3 lagera, w simeringa i 2 zeverova osigurača malo ispod 130 kn. Lakirao sam i one Al poklopce na kojima su fuzići jer sam ih ogulio čizmqma a oni su bili skoro crne boje, pa sam malo gledao fotkr po netu i zaključio da nit crna umjesto srebrne vilice ne izgleda tako loše. Uzeo sam metalic crni Rencov sprej i tak je ispalo. 


    P.S.

    Ak je i bilo viška dijelova onda sam ih i pogubio jer mi niš nije ostalo. :-)
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 22/1/2016, 09:04

    Da pitam zna li netko gdje bih našao "dog bonse"  po mogućnosti original jer su ovi neki rađeni od plosnatog željeza i rupe su veče od vijaka i nisu savijeni kako treba pa ne sjedaju kako treba na dosjede. Uostalom original bi mi spustio zanji mraj za 2-3 cm što bi mi bilo taman.
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Dragec07 23/1/2016, 00:48

    Koliko se sjećam KLEovci su na svom forumu neko vrijeme uživali u psećim kostima. I neko od njihovih članova ih je radio (Army?). Org. dimenzije nadam se nije teško pronaći u nekoj dokumentaciji na internetu...
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 23/1/2016, 19:27

    Nisam na tom forumu, nit znam ekipu ali budem prosurfao. Fala za informaciju.
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Dragec07 23/1/2016, 23:11

    A i Boris zna tu ekipu pa ne bi trebalo biti problem.
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Borris 24/1/2016, 01:37

    Ma recimo da znam tu ekipu.....sad se javljaju neki novi koje ni neznam.....a oni stari su davno delali dog bonse za KLEa a kolko znam to im nema više ko delat....a Brzom nebi niš ni značilo da mu netko da mjere bonsa za KLEa jer nisu isti ko na ZRu.....trebalo bi nači mjere originalnih bonsa , onda komad žilavog čelika (neznam koje debljine-to je u mjerama) i pomogučnosti nekog sa CNC strojem....
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Dragec07 24/1/2016, 19:47

    Ima još jedna mogućnost, no nju mi je gotovo strah spomenuti: naći oriđiđi na eBayu i naručiti...
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 24/1/2016, 21:08

    To sam već gledao i zasada nisam našao nešta pristupačno. U biti nije problem u cijeni  dijelova nego shippinga, evo ti dva primjera:

    http://www.ebay.com/itm/00-05-2000-2005-KAWASAKI-ZR7-ZR-7-S-DOGBONE-LOWER-LINK-LINKS-SWING-ARM-N10-/252163324749?fits=Make%3AKawasaki&hash=item3ab61afb4d:g:uWUAAOSwo0JWQMM-&vxp=mtr

    http://www.ebay.com/itm/2000-ZR7-zr-7-shock-links-dog-bone-linkage-kawasaki-750-99-00-/361318875055?fits=Make%3AKawasaki&hash=item5420487faf:g:IzIAAOSw~OdVeguO&vxp=mtr

      Pogotovo ovaj drugi što tražu 65 USD ua shipping  Shocked

      Nije mi tak hitno pa bude valjda već nešta naišlo. Nije to problem niti izradit ako imaš pravi materijal i znaš točnu dimenziju ali zasad nisam uspio nać mjere originala.
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Dragec07 24/1/2016, 23:33

    Za te metalne dijelove prepuna ih je Europa, pa ne treba ići na US stranice upravo zbog dostave (a i carine).
    EU je zakon (dok traje).

    Zato savjetujem za ebay ---- www.ebay.de

    A pas ko pas, pa napiši da tražiš "HUNDEKNOCHEN kawasaki" ili još bolje "Umlenkhebel Umlenkung ZR"
    npr.
    http://www.ebay.de/itm/Kawasaki-ZX9R-ZX900-C1-C2-40mm-tieferlegungskit-Hundeknochen-in-Schwarz-/121815642809?hash=item1c5cc732b9:m:mpCzfHa3K_lgQFKARIx8X3g


    Puno sreće
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by mg750ie 25/1/2016, 08:38

    Prvo svaka čestica i slava, orden za volju, zaslužil si. Drugo Cool . Kad sam ovo čital morao sam preći u drugu sobu da jurica nevidi da se spominju pesekove kosti 🙊🙉🙈
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by sju_rod 25/1/2016, 16:58

    pa ja ti mogu nabavit pesa,kakvog god hočeš,ovčar,terijer,lovački,krvosljednik.....ma čudo ih ima,samo reci..................
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Brzi 25/1/2016, 20:53

    mg hvala za orden  Smile

     Ruda ebay.de sam već gledao, ali sve ovo kaj se nudi je nekakav "uradi sam" ili kao ono šta si stavio link se spominje nekakvo spuštanje zadnjeg kraja ali nigdje nema nekih konkretnih mjera ili nečeg sličnog, a 30 ili više € za nešto što nisam 100% siguran da bude odgovaralo mi se ne daje, uostalom za 30€ (i manje) bu mi to svaki bravar napravil sam da saznam točne dimenzije. Budem probao malo kontaktirat naše servisere ( KM, Markez ) pa se možda kod njih nešta nađe ili imaju neku pametnu ideju.

    Sponsored content


    Servis zadnjeg kraja Empty Re: Servis zadnjeg kraja

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 14/5/2024, 18:29.