Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    Guma !

    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Guma !

    Postaj by Brzi 31/8/2014, 16:21

    Eto danas napokon našao vremena da se primim pranja motora jer je Gec izgleda bio ljubomoran kaj smo mi u Zadarskoj okolici a on nije pa nam je u srijedu poslao svoj oblačić da nas dva puta dobro opere na povratku kući!  Laughing Laughing 

      Uglavnom dolaskom kiući smo za nekoliko minuta izbjegli i treće pranje taj dan, tako da se s motora samo skinuli koferi i spremio se u garažu, a kako sam radio nisam do danas stigao da ga operem.
    I tako ja sve pripremio i primio se posla, kad sam došao do zadnjeg kraja naišao sam na "malo" iznenađenje!

     
    Guma ! 75426631860232989865_thumb
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 31/8/2014, 18:22

    Brzi nekaj negde struže po gumi, očigledno, 🙋 pa situacija nalaže kupovinu nove gume koja još nije bila u planu, jbg to je neplanirani trošak, 😠 imaš sreće da si se dopelal do doma😰. .
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by sju_rod 31/8/2014, 21:14

    samo moraš prvo otkriti kaj to struže.........(možda se Nena zdebljala)............
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 31/8/2014, 21:59

    Ma ništ ne struže, pomislio bih da je ovo kaj je Rudi napisao blizu, ali nesmijem to javno reć jer ako mi gospođa sazna ostadoh ja bez glave lol! 

      Ta guma se od početka "čundo" trošila jer je sredina još jako dobra. Dobro znam da je tamo i puno tvrđa smjesa, ali opet je ovo malo čudno potrošeno, ali kaj se tu može.

      Usput da napomenem da sam i s kacigom imao "kvar"!  Malo mi se raspao jedan dio unutrašnjosti koji se sastoji od dva sljepljena materijala s nekom tankom kao spužvicom u sredini pa mi se to sad "malo" trusi po glavi i farba mi kosu  Rolling Eyes 

    Guma ! IMG_0741

      Ponedjeljak ili utorak sam zvao Šepića i lijepo ja objasnim u čemu je problem i pitam šta da radim, odnosno mogu li oni to naručiti ako nemaju. Odma je počela priča kako je to jako stari model Shocked  pa kupljena je prije cca 3 godine! I tako on meni kaže da možda negdje u skladištu nađe, a ako nema da će provjeriti može li naručiti pa da me nazovu čim nešta saznaju. Zar nisam negdje čuo da su firme dužne osigurati rezervne dijelove za svoje proizvod 7 godina nakon prestanka proizvodnje! I tako ne tome ostalo, ja nisam htjeo ponovo zvat, a oni me naravno do današnjeg dana nisu zvali!

      Toliko o Hrvatskoj poslovnosti !!!
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Dragec07 31/8/2014, 22:47

    Nekako se ne mogu pomiriti s činjenicom da se guma tako potrošila u normalnoj vožnji. Ne znam ima li tu kakve pomoći i garancije proizvođaća, ali da si po Daytoni danima vozio krug ne bi uspio potrošiti gumu na takav način.

    A kaciga? To što je na slici je stvarno potrošni materijal i trebalo bi biti dostupno odmah i jeftino. Osima za Schubertice, oni imaju neka svoja pravila, potrošni materijal je skup i po narudžbi, pa kad stigne.
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 31/8/2014, 23:05

    Gec malo je kasno za garancije, guma je kod mene petu godinu i ima blizu 15 000 km. Jedino mi nije djelovalo da je toliko blizu platnu, ali ova zadnja tura do Zadra i natrag sa 3 puna kofera i nas dvoje po zavojima Ličke magistrale joj je očito bila točka na i.

      Kacigu budem očito morao popraviti po sistemu "uradi sam", što mi je prilično razočarenje za prilično kvalitetnu marku ( i ne baš jeftinu ) radi čega se bojim da u budučnosti kod odabira kacige budem zaobilazio taj brend. Može ona bit i zlatna, ali ako za nju nema dijelova ili košta svaki dio kao pola kacige, onda ne vidim smisla u tome.
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 1/9/2014, 09:08

    Kod šepića sam za C2 kupio tu unutrašnjost košta 320kn, skupo, naročito kad se usporedi s Nolanom.
    šepić&sinovi je duzan, kao generalni uvoznik naručiti i isporučiti čak i servisirati Schubertice.
    Guma negde si ju načel i onda je pocelo. Niš ne košta pitati uvoznika kaj bi to bilo 😎
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 14/9/2014, 16:13

    Samo da izvjestim da je unutrašnjost uspješno zaživena po cijelom obodu pa više ne postoji mogučnost da se razljepi Smile  , ubačena u veš mašinu i uspješno vračena u kacigu!

      Jedino mi žao što u budučnosti, zbog takve servisne (ne)podrške od strane Šepića kao zastupnika, budem prisiljen zaobilazit tu marku.
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 14/9/2014, 16:25

    Što se tiče guma ima li tko kakva iskustva s Michelin Pilot Power R gumama? Vidim su trenutno na primamljivoj akciji na kupigume.hr (750 kn) ali bojim se da zbog ovog "Power R" baš nebi odgovarale meni i mojoj vožnji, iako pišu da je guma guma i za cestovnu i za svakodnevnu vožnju. Mislim da bi mi puno bolje odgovarao Pilot Road 4 a vjerujem da bi i veču kilometražu napravio nego sa sportskom pa bi kroz trajnost malo smanjila razlika od 400 kn u startu.

      Mišljenja, iskustva, sugestije molim!
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Dragec07 14/9/2014, 22:53

    Nemam nikakvih iskustava sa ovom R-icom, no provjerio sam podatke.

    Bridgstone BT016, čini mi se da sam bio zalijepljen za cestu, zadnja mi je izdržala 7.600 km.

    Onda sam stavio Dunlopice,  Sport smart, zadnja izdržala oko 13.000 km.

    Prelazak na Michelin bio je živa ušteda.

    Michelin Road smart 3 zadnju sam mijenjao na 19.000 km, prednju još vozim (svega joj je 24.100 km i blizu je kraja, tj. pokazivača istrošenosti).
    Teško da bih sada razmišljao i za turistički način vožnje tražio nešto drugo. Čini mi se da kilometri ipak nadoknade i više od razlike u cijeni.
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 15/9/2014, 09:11

    Najbolja guma je nova guma, a kaj se tiče ušteda ovi na forumu vele Michelin Road pilot
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 15/9/2014, 19:07

    Slažem se mg ovo za novu, ali s obzirom da nažalost ne radim neku veliku kilometražu želio bih odabrat pravilno i mislim da definitivno idem na Pilot Road. Uostalom vjerujem da ona puno bolje odogovara mom stilu koji nije previše agresivan pa nisam siguran koliko bi sport guma kod mene uopće postizala radnu temperaturu, a opet kad negdje putujem u dvoje i sa svim koferima bojim se da bi na sportu prilično brzo došao do platna.

      Gec znao sam da si nešta pričao da si zadovoljan sa Road 3 a valjda onda ni četvorka nije lošija. Stvarno zavidnu kilometražu si napravio, pogotovo kad računam da je i tvoja pila teža, jača i s večim okretnim momentom nego moj.
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 16/9/2014, 19:37

    Guma ! D2806459-14C3-7746-85E6-12D3FD7F6B26_thumb

    ovak se nekad švercalo z gumami, jedna po jedna, scratch
    Brzi znam da buš napravil dobar izbor i dobro rješenje pa samo želim da to napraviš kaj prije Cool
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Dragec07 16/9/2014, 19:51

    mg750ie je napisao/la:Guma ! D2806459-14C3-7746-85E6-12D3FD7F6B26_thumb

    ovak se nekad švercalo z gumami, jedna po jedna, scratch
    Brzi znam da buš napravil dobar izbor i dobro rješenje pa samo želim da to napraviš kaj prije Cool
    lol! king pirat

    Stvarno si je vrhunski sakrio. Ako je nisu primjetili carinici na granici, sigurno je negdje zabilježena na google maps street viewu.
    bounce bounce bounce Pa ako amerima zatreba koja guma za njihove vojne harliće, evo ih pred tvojom garažom.... bounce bounce bounce
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 17/9/2014, 12:51

    Najskrivenije je ono kaj se najviše vidi Cool
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 30/9/2014, 20:57

    Eto danas sam stavio Pilot Road 4 i opet smo na cesti! Laughing 

      Inače svaka preporuka firmi motobox, a posebno dečkima iz firme Dario auto u Trnskom koji su montirali i balansirali novu gumu i riješili misterij "neobičnog" trošenja stare gume. Ja sam po uputi Lašića gumu držao na 2,5 bara, a kažu dečki da s obzirom da se večinom vozimo dvoje (pogotovo kad su i koferi puni) da je ne spuštam ispod 2,9 bara!
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Dragec07 1/10/2014, 12:06

    Da, smiješne su mi te preporuke s pumpanjem, nekoliko vulkanizera su me uvjeravali da pumpam na 2,5, ali u stručnoj literaturi i praksi - što više to bolje. Moje su uobičajeno na 2,8. I čini mi se odlično u svim uvjetima uz stvarno zamjetno manju potrošnju gume (vjerojatno i goriva).
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by sju_rod 1/10/2014, 20:24

    e baš su dobri,meni se čini i da i u uputstvima piše za zadnju 2,9   .....mada ono tvoje trošenje mi baš ne izgleda da je od manje napumpane ali..........
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 1/10/2014, 21:02

    Eh kad sam vjerovao Lašiću pa dalje nisam tražio ni čitao Embarassed  Ovoj nebum dal ispod 2,9 pa bumo vidili, iako je i stara napravila solidan broj km za moto gumu, nisam zapisao kad sam mijenjao (sad jesam Laughing  ) budemo vidili koliko bu ova zdurala.
      Inače moram se ponovoosvnut na "motobox" jer sam ostao ugodno iznenađen uslužnošću i kvalitetom usluge! Srijedu navečer sam želio naručit i platit gumu, ali sam kod plačanja nešta krivo upisao i zablokiralo mi tu transakciju iz siguronosnih razloga. Čekam četvrtak i u radno vrijeme zovem firmu i kažem u čem je problem i ljubazna tetica kaže javie mi se gazda kad se pojavi u firmi. I tako oko 10 sati zome me čovjek i ja objasnim svoj problem  i usput kažem da želim montažu u "Dario auto" fimi pa da tamo šalju gumu. Dogovorili se mi tako, gazda prvu narudžbu poništio i kaže da napravim novu a da on gumu šalje i kad proknjiže uplatu mogu na motažu. S obzirom da sam radio cijeli dan, novu narudžbu napravio i platio tek četvrtak iza 20 sati, da bi me već u petak prije podneva nazvali da je guma u Trnskom i da dogovorimo termin montaže! 

      To se zove poslovnost dragi moji, i uz sve to cijena skoro ista kao kod Lašića, a kod Furlana je i skuplja!
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by sju_rod 1/10/2014, 22:47

    OK.....ali i dalje neznamo koja je to cifra ????.............
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 1/10/2014, 23:16

    Sorry, mislio sam da sam napisao u gornjem postu kad sam se dvoumio između nje i sportske koja je na akciji. Cifra je 1215 krznaša, plativo na sve zamislive načine, a ako je jednokratna uplata još je 5% niže od toga.
      Uostalom mogao si cifru i sam vidit na njihovom webshopu Wink
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by mg750ie 2/10/2014, 15:20

    ipak ti je zadnji kraj bio pretežak Shocked
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Brzi 2/10/2014, 19:18

    Reci to mojoj gazdarici kad je vidiš  Laughing

    Sponsored content


    Guma ! Empty Re: Guma !

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 20/5/2024, 21:40.