Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















    Besplatno skladište, pa još k tome veeeliko..

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Besplatno skladište, pa još k tome veeeliko.. Empty Besplatno skladište, pa još k tome veeeliko..

    Postaj by Dragec07 24/1/2013, 17:10

    Još tamo daleke 2010-te, korištenje "skladišnog" prostora na internetu za spremanje raznih sadržaja poprimilo je globalne razmjere i od tada traje natjecanje tko će ponuditi više besplatnog prostora, veće brzine pristupa i jednostavnije korištenje.
    Pa su se nametnuli neki igrači: DriveHQ, Dropbox, OpenDrive, SpiderOak ili ZumoDrive, a ja sam zdušno koristio i PicasaWeb, Google disk, SugarSync i SkyDrive, a sve u potrazi za prostorom gdje bih mogao pospremiti svoje stvarčice koje su mi bespotrebno zauzimale prostor na mom računalu.
    No svi su oni nudili bez naplate do 1 GB skladišnog prostora (petstotinjak kvalitetnijih slika), možda koju mrvicu više.

    Tip koji je od toga napravio pravi biznis, poznat pod imenom Kim Dotcom, u svom carstvu na Novom Zelandu biznis je okrenuo u pravom smjeru i podsjetio da bi korisnici u „skladište“ mogli odlagati kojekakve programe i pjesme na koje autori polažu autorska prava, a onda bi neki drugi korisnici to mogli skidati i to sve bez ikakve naknade i evo ti odjednom podloge da USA policajci pokrenu hajku za hvatanje ovako opakog pirata. Koji je usput zgrtao nezamislive novce od: reklama na tom svom „skladištu“, povlaštenih brzina pristupa skladištu i naravno iznajmljivanju dodatnog skladišnog prostora.
    Detalje ste naravno mogli pratiti u tisku, pa i pompozno uhićenje debelog i prebogatog Kima-a, i zatvaranje njegovog „skladišta“, i internacionalni uhidbeni nalog, i njegovo potiho puštanje bez prave optužbe.

    Nekako u sjeni ovog našeg stoljetnog snijega usred zime, pa opasnosti od poplava, od odgoja, od vrućina u Africi i sličnih neuobičajenih pojava, jedva da je prošla informacija kako je Kim opet uskrsnuo i pompozno krajem prošlog mjeseca oživio novo i još bolje „skladište“, novi „MEGA“ prostor od kojeg svakom korisniku koji se pojavi daruje 50 000 Mega bajta (50 GB) skladišnog prostora. I sve pošiljke, tj sadržaji koji se tamo pohrane će biti kodirani i kao takvi nečitljivi bilo kome, pa čak i njemu. Time je odagnao i posljednju pravnu sumnju da bi on mogao biti sukrivac za bilo kakvo piratstvo po internetu. Kao i korisnici koji tamo spremaju kodirani sadržaj. Kao i korisnici koji skidaju kodirani sadržaj.

    E, na kraju ove moje sage, evo i kratkih uputa kako možete otvoriti svojih 50GB skladišta, kako tamo nešto spremati, kako skidati kad zatrebate, i na kraju kako nekome pokloniti ključ za pojedini sadržaj. Uživajte. Kratki video bi bilo dobro gledati preko cijelog ekrana i u maksimalnoj rezoluciji. Sve skupa u 5 minuta (kao i vožnja kroz Sloveniju)….

    https://www.youtube.com/watch?v=_fn8palCElg





    Za nagradu poklanjam vam Ezoteriju od Hladnog piva, čije je stavljenje u skladište kod mene trajalo točno 4 sekunde, a za skidanje .... javite mi pa usporedimo....

    https://mega.co.nz/#!J9BgyLyC!NrluTkqr1gRCMoofuktZsGV_JLBhXHhfYtwUV-ZeSH8




      Sada je: 13/5/2024, 09:06.