Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















3 posters

    nekaj kaj svi znamo

    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    nekaj kaj svi znamo Empty nekaj kaj svi znamo

    Postaj by mg750ie 2/9/2011, 10:57

    ovo je od sad pa nadalje, i ti onda idi na moto susret, Shocked najbolje je putovati u vlastitom aražmanu Laughing

    http://regionalexpress.hr/site/more/policija-upozorava-motocikliste-na-ponaanje-u-prometu/

    lp Cool
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    nekaj kaj svi znamo Empty Re: nekaj kaj svi znamo

    Postaj by mg750ie 2/9/2011, 11:00

    Istrijanski policajci to shvačaju ozbiljno:

    "Višestruki prometni recidivist M. M. (21) iz Pule, koji je u subotu oko 4.40 sati ponovno zatečen da upravlja motociklom Piaggio bez vozačke dozvole na kolniku Ulice 43. Istarske divizije u Puli, odležat će petnaest dana u zatvoru, izvijestila je PU istarska. Naime, nakon što je policija provjerom utvrdila da mladić upravlja motociklom prije stjecanja prava, odnosno da ne posjeduje vozačku dozvolu, ponuđeno mu je i alkotestiranje i testiranje na opojne droge, no on je to odbio. Budući da je već evidentiran kao višestruki počinitelj prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama te da je postojala bojazan da će nastaviti vožnju, 21-godišnjak je uhićen i doveden pred prekršajnog suca koji mu je odredio 15-dnevno zadržavanje u pulskom zatvoru.

    Nepunih sat vremena kasnije, oko 5.05 sati na kolniku Ulice Luje Adamovića u Rovinju zatečen je T. A. (38) iz Karlovca koji je mopedom Silverstone upravljao pod utjecajem 2,07 promila alkohola u krvi. Budući da je postojala bojazan da će nastaviti voziti 38-godišnjak je smješten u posebne prostorije do otrježnjenja.

    Tijekom proteklog vikenda na istarskim je cestama evidentirano je 48 prometnih nesreća, od kojih je u 23 ozlijeđeno 27 osoba. Istarska je policija ukupno kontrolirala 542 vozila i vozača te utvrdila 374 prometna prekršaja. Evidentirano je u 175 slučajeva prekoračenje brzine, te nekorištenje zaštitne kacige (156), nepropisno pretjecanje (45), vožnje pod utjecajem alkohola (27), nevezivanje sigurnosnog pojasa (23), vožnje neregistriranim vozilom (7) i vožnja bez vozačke dozvole (6). Iz prometa je isključeno 35 vozača i devet vozila."

    156 kažnjenih zbog nekorištenja zaštitne kacige?? Znamo svi da tu računaju i kacige koje nisu u skladu s novim propisima, ali to i nije btino, bitno je da oni kažnjavaju sve, pa da ne bi bilo da je ovaj vikend bilo nas 500 bez zaštitne kacige! No Shocked
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    nekaj kaj svi znamo Empty Re: nekaj kaj svi znamo

    Postaj by Dragec07 2/9/2011, 16:23

    Stvarno nemam ništa protiv strožih kontrola i kažnjavanja prekršitelja, tj podržavam sve što će pridonijeti povećanju sigurnosti u prometu.

    Ali, kao po našem starom običaju, tome se pristupa toliko nasumično i linijom najmanjeg otpora, zagrebi malo ovdje, malo ondje.

    I uvijek su najdrastičnije promjene u kaznenom dijelu, opali po đepu one nesnalažljive, tj. siromašnije. I uvijek se cilja prvenstveno na brzinu i famoznu formulaciju "neprilagođena brzina uvjetima na cesti".

    A kad ja prilagodim vožnju uvjetima na cesti s 3 prometne trake u industrijskoj zoni popodne kad nema žive duše na prometnici širokoj skoro 100 metara i opićim 150 km/h, naravno da će me dočekati multanova i globa za prekoraćenje brzine koja je tu ograničena na 50km/h. Bolesno i lopovski.

    Ili kad se vozim po našoj lijepoj Ljubljanskoj aveniji u zgusnutoj koloni brzinom 80-90 na sat, kao i svi ostali oko mene, na dijelovima gdje je dopušteno 60, ili još gore 50 km/h (ispred hotela Antunović npr.) bez ikakve sankcije. Ali avaj, probajte to napraviti iza ponoći kad ta prometnica opusti, kad nema ni vozila ni pješaka. Sigurno ćete upasti u klopku. A zašto ta prometnica ima takvo ograničenje znaju valjda samo prikupljači love za državni proračun.

    Ili bezbroj cesta izvan i unutar gradova koje ne ispunjavaju minimalne tehničke uvjete, prerovane bezbrojnim iskapanjima, zaboravljenim i neprimjerenim znakovima i vertikalnom i horizontalnom signalizacijom. I uz to još zapriječene barikadama kao u doba balvan pobune, tj tako profitabilnim ležećim policajcima svakojake vrste kojima je jedino zajedničko da nisu u skladu s važećim propisima. Pa onda na Selskoj kojom dnevno prođe 100 vozila pod sirenama i rotirkama svi testiraju krajnje domete podvozja vozila. Uključujući i autobuse.
    Pa onda oni štedljiviji i brži prelaze na suprotnu stranu ceste u bravurama zaobilaženja tih prepreka. I svake, ama baš svake godine netko pogine!

    Sto reči na kronično ne korištenje žmigavaca, jeste li primijetili da to jednako ne rade ni policajci. Pa opasna prestrojavanja, bez provjere, ili još bolje s provjerom pa na snagu. Ili izlazak iz kružnog toka bez žmigavca. ili ulazak u kružni tok sa žmigavcem.

    Zar je tako skupo najaviti akciju "mjesec davanja žmigavaca" pa zaposliti sve policajce. Prvi prekršaj opomena, drugi 100 kn, pa svaki slijedeći duplo. Ak ne staviš pojas možeš ubiti sebe, ak ne daš žmigavac možeš i mene i sebe.

    A što reči o genijalnosti lumena koji je u zakon unio termin obijesna vožnja! Moje bi jednostavno tumačenje toga bilo: vozač mečke, bembure ili bilo koje druge skuplje pile, sa spuštenim prozorom, izbačenim laktom i vidljivom pol kile teškom zlatnom narukvicom, lančičem od kile oko vrata koji se vozi 30 na sat. Zar to nije primjer objesne vožnje. Ja mislim da naši suci već sad umiru od smijeha o mogućim sadržajima prijava za obijesnu vožnju.

    a ovo: vožnja motociklom i mopedom, postižući pritom gornju granicu dopuštenog broja okretanja motora. Debilana. Pa pol motora na našim cestama ima stotinjak konja, kaj trebaju spičiti ful gas kako bi spalili gumu ili se digli na zadnji kotač, ili proklizavali po masnim i skliskim zebrama. I koliko buke tada proizvode. A kako se neki vozači automobila voze, trebao bi svaki motor proizvoditi maksimalnu buku.

    zar su austrijanci toliko glupi kad svojima doma pošalju uplatnicu na 30 € uz koju samo stoji : anonimna prijava, opasna vožnja, mjesto i vrijeme počinjenog prekršaja. ak uplatiš na vrijeme, sve 5. ako se žališ, brzi sudski proces koji ne može biti jeftiniji od 350€. A najbolji dio: anonimnu prijavu može podnijeti bilo koji policajac u bilo koje vrijeme, vozači vozila javnog prijevoza, vatrogasci, hitna, pa čak i vozači vozila komunalne službe. Ne sjećam se da je netko uspio u svojoj žalbi, bilo je par poznatih koji su pokušali. Sudac je jednostavno zaključio uvijek isto, nema razloga ne vjerovati tim osobama koje časno predstavljaju državne službe.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    nekaj kaj svi znamo Empty Re: nekaj kaj svi znamo

    Postaj by sju_rod 2/9/2011, 18:03

    a kaj više reči,da sve je to tak ali ima i onih (istina malobrojnih) koji su nam i pripomogli da nam država i kuha ovu kašu,zašto se moraju voziti bez kacige ili još ljepše kad vidiš fakn čelavca koji si je stavil kacigu na lakat i vozi se na R-u i naravno da je odmah vidljiv za polismene a ovi uredno zbrajaju i onda svi motoristi ispadaju ko nekakva banda koja maltretira sve živo u prometu a istina je upravo drugačija vozači auta u biti teroriziraju motoriste a ovo za punjenje proračuna je zato i smišljeno od rege,osiguranja,cestarina i na kraju kazni,naročito mi je palo u oko o dozvoljenoj količini alkohola nije 0,5 nego 0,0 kolko ja znam ali možda Istarska policija ima neka svoja pravila.................
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    nekaj kaj svi znamo Empty Re: nekaj kaj svi znamo

    Postaj by Dragec07 2/9/2011, 20:39

    da, promjene zakona u studenom 2010, dozvoljeno je 0,5 promila i za vozača i za suvozača, tj. maksimalno 1 promil po motoru, tj 1,5 ak se radi o ful natovarenom motoru s prikolicom.

    Ne znam dal je to onda logično da ako se vozač vozi sam može imati 1 promil, a na motoru s prikolicom 1,5. Dosta mi je kojekakvih radlera.


    inače, i mladim vozačima (do 24 godine!!!???) digli su maks. dozvoljenu snagu motora sa 75 na 80 kw. Tako je moj golf ostao siguran još pola godine, a onda ću ratovati sa sinom!!!!

    Sponsored content


    nekaj kaj svi znamo Empty Re: nekaj kaj svi znamo

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 10/5/2024, 16:43.