Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















4 posters

    AMC - centar sigurne vožnje

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    AMC - centar sigurne vožnje Empty AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by Dragec07 26/4/2011, 12:02

    Kako je oko moje vožnje bilo dosta prijepora, kolega MG je zaključio da bi je trebalo unaprijediti jednim poludnevnim tečajem sigurne vožnje. I bio je u pravu.
    Nešto slika i po koji klipić trebali bi vam dočarati ugođaj ovog odličnog, ali prekratkog treninga.

    Prekrasan dan obečavao je dobar provod, a 6 spremnih VW i jedan Subaru željno su čekali izazove poligona.
    No trebalo je prvo izdržati jednosatni teoretski uvod, koji se pokazao vrlo koristan.

    AMC - centar sigurne vožnje 6CA521EE-8D7B-7C44-A792-ED0B8EA18412_thumb AMC - centar sigurne vožnje F93D3FA8-4A2F-674D-AD06-0EFCD4AC3461_thumb

    AMC - centar sigurne vožnje F234DE77-983E-754C-9175-CE6913194514_thumb AMC - centar sigurne vožnje 359D2438-413D-9E48-8B03-5A1E3C4497E6_thumb

    AMC - centar sigurne vožnje 47CACD24-BB7E-1F4E-AA31-B420ED67A22A_thumb AMC - centar sigurne vožnje 8EEAAE91-1202-7B46-B4E7-64B2827F82EE_thumb


    Molio bih ubuduće sve forumaše da imaju u vidu kako sam certificirani sigurni vozač!!!!!
    AMC - centar sigurne vožnje D620CD43-9811-B64B-A5F7-DB909CF14E59_thumb
    Naravno da sam kao sigurni vozač u sigurnom vozilu jednostavno i brzo prošao i registraciju vozila, naravno kod istog tog vlasnika AMC-a, tj. Zubaka.
    AMC - centar sigurne vožnje D0BBFC65-9CBD-BA41-814B-DCCEF1C545AB_thumb AMC - centar sigurne vožnje B48DD295-F612-7743-981A-EA1702657FA3_thumb
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    AMC - centar sigurne vožnje Empty Re: AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by Dragec07 26/4/2011, 12:37

    Teorije nikad dosta, posljednje upute stigle su na poligonu:


    Pogled na prepreke koje nas očekuju, djeluje jednostavno, običan slalom na vlažnoj podlozi...


    Prvi krug fantastičan, bez greške, čak sam vozio dosta brže od preporučenih 40 km/h.


    A onda su počeli problemi. Instruktor mi je isključio elektroniku (ESP) i ostavio me na milost i nemilost nemirnom Golfu..... Katastrofa! Ovako se nije vrtila ni Sanda Dubravčić. Dobro je što to nije imao tko snimati, bilo je smiješno... i zabavno..


    Ali krug za krugom, i iskustvo ponavljanja dalo je rezultate....


    Simulacija podloge prekrivene 5 centimetarskim snijegom je odlična. Posebnu spretnost i znanje trebalo je pokazati u svladavanju snježnih zavoja...



    Pravilno korištenje kuplunga (prekrasne li domaće riječi) iznenadilo me je svojom efikasnošću.


    Na kraju je sve odlično, ali prebrzo završilo. Kolko para tolko muzike.
    Došlo je vrijeme podjele certifikata....



    Odličan trening kojeg bih preporučio svakom vozaču. No cijena, koja se kreće između 700-800 kn ipak je malo previsoka.
    A trodnevni tečaj na kojem se potroši cijeli set guma ne bih po cijeni ni komentirao, sigurno je pravo malo bogatstvo.


    I na kraju zaključak: nikad se ne odričite pomoći elektronike, nakon godina vožnje potpomognute blagodatima mikroprocesora (ABS, ASR, ESP, Break assistance), samostalno vozačko umijeće davno je iščezlo.......

    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    AMC - centar sigurne vožnje Empty Re: AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by Borris 26/4/2011, 23:32

    Naravoučenje : nikad se nemojte koristiti pomočima elektronike ( večina to ionako nema) pabute znali kaj vi i vaš auto možete i ušparali bute 800kn i jedno prijepodne....
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    AMC - centar sigurne vožnje Empty Re: AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by mg750ie 27/4/2011, 08:41

    bok Borris, ja bih naprotiv koristio sve blagodati tehnologije, da mi bude lakše, tak smo već zakržljali, neznamo ni računati bez kalkulatora No
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    AMC - centar sigurne vožnje Empty Re: AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by sju_rod 27/4/2011, 18:53

    slažem se sa Vip-ovcima,treba sve koristiti i voziti se pametno.Svaki dan nailazim na hrpu mladih genijalaca koji se ganjaju sa svojim kantama (punto,polo,stare honde civic i kojekakve nabrijane pile) i samo čekam kad bu pokupil nekoga i otišel i on i taj neko u kurac.Več je postalo opasno i hodat a kamoli se vozit.Lako je bilo (Boris moj) naganjati se nekad kad su bile prazne ceste,pogotovo po noći ajd danas odi van oko jedan,dva,ko da si usred popodneva,niko ne spava i svi se ganjaju.Neku noč je neki idiot sa nekakvim autom valjda bez auspuha ružil naj manje pol vure negdje u blizini,došlo mi je da zovem murju, ipak je otišel i treba biti sretan a i ja skup s njim kaj nisam naoružan jer on bi bil u bolnici a ja u buksi.Dakle pamet u glavu,lijepa vožnjica,mirna i lagana i čak i tad upalite sva pomagala,zlu ne trebalo...........HAUG....

    Sponsored content


    AMC - centar sigurne vožnje Empty Re: AMC - centar sigurne vožnje

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: 13/5/2024, 10:34.