Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















    Golub brži od broadbanda

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin

    Registration date : 02.02.2008
    22092010

    Golub brži od broadbanda  Empty Golub brži od broadbanda

    Postaj by Dragec07

    U prošlotjednoj utrci između ultramoderne i tehnologije koja potječe još iz vremena Rimskog Carstva pobijedila je — stara tehnologija
    Želeći ilustrirati kako ruralni dijelovi Velike Britanije nemaju zadovoljavajuću internetsku vezu, Tref Davies iz internetskog poslužitelja Timico organizirao je utrku između goluba pismonoše i širokopojasnog Interneta. Naime s farme u Yorkshireu pustio je deset golubova s USB 'stickovima' i u isto vrijeme započeo slanje petominutnog filmića internetom.
    Sat vremena i petnaest minuta kasnije golubovi su stigli na svoju destinaciju u 120 kilometara udaljenom Skegnessu, a do tog je trenutka internetom preneseno tek 24 posto od 300 MB teškog filmića s obzirom na to da je na jorkširskoj farmi dostupna veza sa samo 100 do 200 kbps.
    U British Telecomu su, očekivano, odgovorili kako je jako malo kućanstava koja imaju tako sporu vezu.

    Nama u VIPnetu, prema stvarnim mjerenjima kojima sam svjedočio u svibnju ove godine na presici u Opatiji, za prijenos tog filmića (2400Mb) bi trebalo ne više od 1 minute. Takvi uređaji bite će dostupni u našoj ponudi do ..... ajd ne mogu sad prije našeg šefa objaviti datume.....
    Share this post on: reddit

    No Comment.

      Similar topics

      -

      Sada je: 12/5/2024, 18:18.