Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















+2
mg750ie
Dragec07
6 posters

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Dragec07 19/8/2010, 01:41

    Ovoljetni put prema Zadru, još prepun utisaka sa moto rafting partija na Uni, odlučio sam malo obogatiti jednim spustom s Velebita na kanjon rijeke Zrmanje.
    Stoga sam po Ličkoj magistrali nakon Udbine skrenuo prema Gračacu.
    Iako je srce turističke sezone, ovaj dio magistrale uobičajeno je pust, a cesta predivna za vožnju. Bandit pouzdano guta kilometre, mene je pak napustila želja za nabijanje brzinskih rekorda, pa sam dohvatio kameru kako bih za hladne zimske dane pripremio video materijal za preživljavanje.


    Približavajući se Gračacu, prolazim i pokraj nekad poznatog restorana Lijevo (kad idete na more) i Desno (kad se vraćate) od kojeg su sada ostale samo ruševine. Restoran je nekako nesretno planuo i izgorio par dana nakon što je napravljena brza cesta od Udbine do Sv. Roka i autoceste, a divno je "čudo" što je nedugo prije toga bio debelo osiguran. Koja slučajnost.....


    U Gračacu se isplati zaustaviti, barem iz dva razloga. Nisam još prošao tom cestom a da redovna policijska ophodnja nije bila u akciji zaposlena mjerenjem brzine i ispisivanjem kazni. Drugi je razlog svakako restoran Zvonimir, sada oplemenjen i znakom (i 10% popustom) bikers welcome. Prekaljeni Grobnički vozač sasvim se dobro snalazi i u ulozi ugostitelja, a u kratkom razgovoru saznao sam i kako mu je žao što sada nema ni jedan pravi cestovni motor i kako mu draga žudi za jednim pravim turerom kakvog sam sparkal u hladu pored restorana.
    R + R + suncobran ---- rezervirano za motoriste: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010568 Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010569

    Zadnje stajanje prije toga imao sam na Slunju, samo kavica i upit vlsnika birca zašto nemam koju naljepnicu kluba, a sada se probudila i glad pa je jedan pravi čobanac (ilit pastirac kak bi to rekel naš MG) došao kao melem na ... glađu ranjen želudac.
    Restoran je lijepo mjesto za kraći predah, cijene umjerene, 10% popusta slijedi na samo prisustvo moto opreme, konobarica brza i efikasna (i pozitivno pričljiva), a cajkama koje su se spominjale na forumu motori ni traga.
    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010570 Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010572
    Preporučujem.Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010571
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Dragec07 19/8/2010, 02:35

    Nakon obvezne kave s mlijekom nastavljam prema velebitskom prijevoju, a sunce se približava svom zenitu. Temperatura je već prešla 30, a u punoj moto opremi već predosjećam što me čeka na spustu.
    Prolazim tunel i dolazim na dio asfalta koji su dobro pripremili cestari koji ne podnose motoriste. Grebalice su majstorski odradile svoj posao, ali sada je to ipak nešto podnošljivije nego prošle godine.
    Odlučujem što prije skrenuti prema dolini, pa to radim na prvom skretanju, tj. na skretanju prema Krupi.


    Pritoka rijeke Krupe, Krnjeza i pogled sa obronaka Velebita natjerali si me da kratkotrajno skrenem sa ceste za Krupu na odvojak koji se pruža do prekrasnog vidikovca. Dalje nastavljaju samo planinari. Sunce neumitno peče.
    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010576 Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010575


    Krupa je najduža pritoka Zrmanje a pogled na nju prekrasan je iz svakog kuta.


    Nastavljam spust prema dolini oduševljen smjenama nepristupačnog dalmatinskog krša i pogledima na plodne oaze u dolini. Polako se približavam poznatom samostanu koji se već nazire na dnu.
    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010573

    Kraći odmor radim pred samostanom zadivljen naglom promjenom prirode koja me okružuje i tišinom i ljepotom ovog mjesta. Obnavljam naravno i posljednje zalihe vode pomno proučavajući značenje upozorenja: Ne hodaj po vodi.... Ne sjećam se da je nekom nakon Isusa to do sada uspjelo....


    Vrijeme prolazi brzo, treba nastaviti dalje......Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010577

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Dragec07 19/8/2010, 03:11

    Nastavljam spust prema Kaštel Žegarskom Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 12082010579 i dalje prema startu raftinga na Zrmanji.

    I Nido bi se sigurno složio, ovo je prekrasno mjesto.


    Kako vremena za odmor nema, nastavljam prema cilju raftinga koji je desetak kilometara dalje. Pogled na Velebit i HE Obrovac je fenomenalan.


    Na cilj stižem u velikom stilu


    U predivnoj oazi Dobarnica smjestio se simpatičan kamp i dva zgodna restorana. Cijene kampiranje vrlo prihvatljive i dogovorne, sanitarni čvor OK, jedino je Zrmanja jednako hladna kao i na vrhu spusta. Što Nijemicama izgleda ne predstavlja nikakav problem.


    Vraćam se nazad prema magistrali i selu Muškovci uz HE Obrovc upijajući svaki djelić prekrasnog krajobraza. S rijekom Zrmanjom i kanjonom opraštam se na vidikovcu iznad Obrovca.


    Ali moram brzo dalje, jer znam da me čeka Zadar i ...

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 13082010580 Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje IMG00146 Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 15082010587

    ali o tome jedan drugi put, ........vjerojatno u kulinarskom kutku........
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by mg750ie 19/8/2010, 08:19

    Vino u plastici treba popiti što prije jer se brzo zagrijava i oslobađa t.....
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by sju_rod 19/8/2010, 10:00

    140 SA JEDNOM RUKOM..? a kao nebu se ganjal,ostalo sve pet,super izlet..................
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by lavica 19/8/2010, 10:26

    Krasno. Smile
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Dragec07 19/8/2010, 16:25

    Vino iz plastike popili smo za Gospu, skupa s paškim sirom i dijelom onog imotskog pršuta, te grdobine na paštu. Onaj 5l kanistrić sa slike sadržavao je pravi domaći prošek pa smo ga samo malo licnuli za kraj, a ostatak naravno prelili u staklene boce na čuvanje....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Borris 19/8/2010, 20:51

    Jako , jako lijepo !!!!! Mada si se sad uvjeril da je bolje kod Udbine skrenut prema Gračacu nego prema autoputu........
    lavica
    lavica
    Moped
    Moped


    Registration date : 07.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by lavica 19/8/2010, 21:51

    i kad se proba taj prošek?
    mg750ie
    mg750ie
    Biker
    Biker


    Registration date : 17.05.2009

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by mg750ie 20/8/2010, 08:08

    ovim individualcima (samcima) je ipak dobro Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Icon_cheers
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Dragec07 20/8/2010, 11:03

    lavica je napisao/la:i kad se proba taj prošek?
    Sjedi, 5.
    Brzi
    Brzi
    Moped
    Moped


    Registration date : 01.06.2010

    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Brzi 21/8/2010, 00:01

    Lijepo!

    Moram isprobat tu rutu prvom prilikom Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje 843338

    Sponsored content


    Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje Empty Re: Do Zadra preko Velebita i dolinama Krupe i Zrmanje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 20/5/2024, 20:52.