Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Join the forum, it's quick and easy

Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje

Ja putujem

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ja putujem

Free forum for free travel





NA ŽALOST OVAJ FORUM SE ZATVARA.......



















3 posters

    Registracija motora

    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Registracija motora Empty Registracija motora

    Postaj by Dragec07 16/3/2010, 13:29

    Ova normalna zima totalno me je iznenadila.
    Kako uobičajeno registriram X8 kad je već toplo vrijeme, tek me je podsjetnik iz osiguravajuće kuće natjerao na provjeru saobračajne dozvole. I naravno, 16.3. je taj sretni dan.

    Zato sam se sinoć sav čio i veseo spustio u garažu, upalio bebu i ravno u Stanicu za tehnički pregled na Zagrebačku aveniju.
    Ali joooj, sva vozila svijeta čekala su u redu. Pa sam se pridružio i ja.
    Ispred mene, uz ostale limene ljubimce, i 2 prava motora (KTM duke i R1).
    Čekanje se odužilo na 2 (SLOVIMA - DVA) sata , a nervozi na sve strane nema kraja.
    I sve to nebi bilo vrijedno spomena da nisam prvi put bio svjedok kako se rede tehnički pregledi motora.
    Došao nadzornik, uzeo ključ od KTM-a i sjeo na njega.
    "Kak se ovo pali majstore", pita vlasnika koji ga gleda u nevjerici.
    "Pa nebute ga valjda vozili" pita vlasnik u nevjerici i gleda one masne podne pločice u Stanici, svoje hladne gume i motor koji blista.
    "Sa zadovoljstvom", odgovara djelatnik i odmah po gasu.
    "Pazite da vam ne skoči", buni se vlasnik.
    "Kaj vi mislite da smo mi debili a ne nadzornici" odgovara djelatnik....
    I nastavi voziti, pregledavati, slikati motor slijedećih pola sata. Vrlo detaljno i precizno, korak po korak, po knjizi i pravilima službe. To još nisam videl u životu.
    A onda se sve skupa ponovi još 2 puta i sa ostala 2 motora.
    Moj skuter, netom izvučen iz garaže, kod četvrtog uzastopnog paljenja već je počeo pokazivati znakove nevoljkosti, pa je ta tortura prestala, ali svi ostali pregledi nisu promakli.
    I gotovo sam prošao bez problema. Nakon detaljnog pregleda guma (čak mi je tip priznao da je guma dobra - nevjerojatno, a već sam napravio oko 1000 kilometara s njom), sve svjetlosne i zvučne signalizacije (s posebnom pažnjom na svjetlo tablice - luuuudilo, morao sam ga malo obrisati kako bi intezitet bio dobar) i kočnica .....
    Evo nedostatka.... EVO GA, pobjedonosno se osmjehuhuje djelatnik.
    Kod pritiska ručice (na skuteru su naravno ručne obje) prednje kočnice, štop svjetlo se pali par tisućinki sekunde nakon što se osjeti kočenje. a to NIJE ISPRAVNO. Zadnja ručica i kočnica su OK.
    Ali ovo kašnjenj je opasno za ostale sudionike u prometu. Naravno, svi oni samo čekaju na tih moji par tisučinki kašnjenja štop svjetla kako bi me pokupili..... Stoga je preporuka da se to hitno otkloni u ovlaštenom servisu....
    Nitko nije bio za pregovore, ali ja sam bio za akciju. Pobjedonosno vadim odvijač iz kompleta alata i odvažno pristupam ukrasnim plastikama s namjerom otklanjanja tog iskreno rečeno nikakvog kvara. I nedam se smesti sve dok djelatnik ne predloži da to ipak napravim doma a on će mi uredno produžiti tehnički pregled kao da je sve OK. Nevjerojatno.
    I tako je završila moja registracija motora. Utrošeno vrijeme: od 18:00 - 20:30, utrošena sredstva: 1060 kuna, utrošeno živaca - sitnica.
    Svjestan svih opasnosti daljnje vožnje oprezno sam se uputio kući nigdje ne kočeći.....
    Blažena Hrvatska.
    sju_rod
    sju_rod
    Admin
    Admin


    Registration date : 03.02.2008

    Registracija motora Empty Re: Registracija motora

    Postaj by sju_rod 16/3/2010, 17:57

    molim te navedi točno koji je to tehnički pregled tak da svi znamo gdje radi idiot u plavoj kuti,tak da svi znamo....
    Borris
    Borris
    Moped
    Moped


    Registration date : 13.05.2009

    Registracija motora Empty Re: Registracija motora

    Postaj by Borris 16/3/2010, 20:36

    Idiot se vozil s motorom po stanici ?????? nemrem verovat !!!! S mojim se bogme nebi vozil ....... Registracija motora 371223 Registracija motora 522720 Registracija motora 3916
    Dragec07
    Dragec07
    Admin
    Admin


    Registration date : 02.02.2008

    Registracija motora Empty Re: Registracija motora

    Postaj by Dragec07 16/3/2010, 23:41

    To vam je stanica za tehnički pregled na Zagrebačkoj aveniji, Jadransko osiguranje.
    A nije se vozil samo na jednom motoru nego na sva tri pomalo. Ni frajer s Dukom, a tek mladac s R1 nisu bili sretni onim što vide.

    Ipak, moram priznati, ni jedan motor nije pal u grabu, iako je moj skuter bio najbliži tome budući da ima onaj pomoćni nogar koji se sam zatvara kad skuter nije nagnut i oslonjen na njega što je vozača iznenadilo...... Sad mi je samo žal kaj nisam malo slikica i koji video napravil...

    Sponsored content


    Registracija motora Empty Re: Registracija motora

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: 20/5/2024, 22:35.